استانکزی: توانایی ۴۰ سال جنگ دیگر را هم داریم!

  • انتشار: ۵ جدی ۱۴۰۰
  • سرویس: تیتر 1سیاست
  • شناسه مطلب: 125658

شیراحمد عباس استانکزی؛ معاون وزارت خارجه طالبان می‌گوید «دشمن» نباید فکر کند که «افغان‌ها» از ۴۰ سال جنگ خسته شده و توانایی دفاع را ندارند. به گفته او، «اگر لازم باشد افغان‌ها توان جنگ و دفاع برای ۴۰ سال دیگر را نیز دارند».

او امروز (یک‌شنبه، ۵ جدی) در یک گردهمایی مردمی در غرب کابل گفت که امریکا نباید در امور داخلی افغانستان مداخله کند.

استانکزی بیان کرد که نیروهای امریکایی با استفاده از تاریکی شب از افغانستان فرار کردند و چهار ماه می‌شود که افغان‌ها پس از ۴۰ سال مستقلانه تصمیم می‌گیرند.

او افزود: «ما از ایالات متحده می‌خواهیم که در امور داخلی افغانستان مداخله نکند و به افغان‌ها اجازه دهد کشور خود را بسازند.»

استانکزی از همسایگان افغانستان نیز خواست که به کشور کمک کنند، مرزهای خود را به روی تردد افغان‌ها باز و صدور ویزا را تسهیل کنند.

معاون وزیر خارجه طالبان افزود که روزانه از نیمروز «صدها تن به گونه غیرقانونی به ایران می‌روند و بیش‌تر آنان در نیمه راه جان‌های‌شان را از دست می‌دهند و به ایران نمی‌رسند».

استانکزی در بخشی از سخنرانی خود گفت که زنان و دختران حق کار و آموزش دارند؛ اما به باور او «فرهنگ افغانستان با فرهنگ کشورهای غربی متفاوت است».

این در حالی است که صد روز است که دختران بالاتر از صنف ششم به مکتب نرفته و همچنین زنان پس از تسلط طالبان از کار در ادارات دولتی منع شد‌ه‌اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *