از سرگیری مجدد پروازهای بین المللی به پکن

  • انتشار: ۱۳ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 94065

با کنترل و مهار ویروس کرونا، از امروز (پنجشنبه) پروازهای بین المللی به مقصد پکن و همچنین از این مبدا به کشورهای خارجی از سر گرفته می شوند.

به نقل از ایرنا، سازمان هواپیمایی چین با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به اینکه بیشتر پروازهای خارجی به فرودگاه های پکن از اواخر ماه مارس به شهرهای دیگر چین منتقل شد قرار است از امروز این پروازها از طریق فرودگاه پکن انجام گردند.

پکن حدود ۸ ماه درگیر مبارزه با بیماری کرونا بوده و موفق به مهار کامل آن شده است، در زمان حاضر حدود ۲۰ روز است که در سراسر چین هیچ موردی از ابتلا به این ویروس گزارش نشده است و بیمارانی هم که به عنوان مبتلا ثبت می شوند از کشورهای دیگر به چین سفر کرده اند.

بر اساس این بیانیه در مرحله نخست، پروازهای خارجی به مقصد فرودگاه پکن به ۸ کشور تایلند، کامبوج و پاکستان در آسیا، یونان، دانمارک، اتریش و سوئد در اروپا و کانادا در آمریکای شمالی محدود می شود.

مقامات چین می گویند از سرگیری پروازهای خارجی به پکن به معنای سهل تر شدن محدودیت ها در پایتخت نیست بلکه مقررات سخت و قرنطینه ۱۴ روزه کماکان در سراسر چین از جمله پکن برقرار است و دو بار آزمایش اسید نوکلئیک برای مسافران الزامی است.