ازسرگیری حملات ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی در نوار مرزی یمن

  • انتشار: ۱۷ قوس ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 100805

 مناطق مرزی بین عربستان سعودی و یمن بار دیگر عرصه درگیری و حملات ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی شده است.

روزنامه العربی الجدید گزارش داد که این درگیری پس از مدتی رکود، بار دیگر در مناطق مرزی «شدا» و «باقم» واقع در مرز عربستان سعودی و یمن رخ داده است.

به گزارش این روزنامه، این درگیری بین نیروهای جنبش انصار الله یمن و عناصر سعودی رخ داد که تحت حمایت نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن قرار دارند.

«محمد الباهلی» از فرماندهان وابسته به دولت مستعفی گفت که جنگنده‌های سعودی-اماراتی مواضع نیروهای انصار الله را بمباران کردند.

نیروهای انصارالله هم خبر دادند که شدا و باقم مورد حملات هوایی و تپخانه‌ای سعودی-اماراتی قرار گرفته است. در این حملات، روستاهای مرزی یمن نیز بمباران شد.

به گزارش شبکه المسیره، جنگنده‌های سعودی همچنین منطقه «بنی خولی» در شهرستان «منبه» و منطقه «البقع» در نزدیکی منطقه «نجران» عربستان و منطقه «مجازه» در نزدیکی «عسیر» را بمباران کردند. این حملات نشان می‌دهد که حملات سعودی-اماراتی در امتداد نوار مرزی افزایش یافته است.

این در حالی است که این ائتلاف متجاوز رسما اعلام نکرده است که چرا حملات را مجدد در مناطق مرزی آغاز کرده است.

به گزارش العربی الجدید، بر خلاف افزایش حملات در مناطق مرزی، استان نفت‌خیز «مأرب» که در آستانه آزادسازی توسط نیروهای یمنی قرار دارد، شاهد درگیری چشمگیری نیست.

به گفته این روزنامه، حملات هوایی سعودی-اماراتی در این شهر کاهش یافته است، ولی نبردهای زمینی بین نیروهای یمنی و نیروهای وابسته به دولت مستعفی همچنان ادامه دارد.

رسانه‌های وابسته به نیروهای یمنی هم خبر دادند که ائتلاف مذکور یک بار منطقه «مدغل» واقع در غرب مأرب و یک بار «نهم» شرق صنعاء را بمباران کرده است. این در حالی است که میانگین حملات هوایی این ائتلاف، روزانه ۱۵ بار بوده است.