ارزش بیت کوین سقوط کرد

  • انتشار: ۵ حوت ۱۳۹۹
  • سرویس: اقتصادبین الملل
  • شناسه مطلب: 107272

واکنش ایلان ماسک مالک تسلا در خصوص افزایش قیمت بین کوین باعث سقوط ۸۰۰۰ دالری ارزش این ارز مجازی شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، ایلان ماسک از بیت کوین در اوایل ماه استقبال کرد و همین موضوع باعث افزایش ۵۰ درصدی ارزش این ارز مجازی تا ۵۸ هزار دالر در هر بشکه شد اما عکس العمل چند روز پیش وی باعث سقوط این ارز گردید.

ارزش بیت کوین پس از یک سقوط ۱۷ درصدی در روز دوشنبه، ۵.۶ درصد کاهش یافته است. پس از واکنش ایلان ماسک درخصوص افزایش قیمت زیاد و بسیار سریع بیت کوین، این ارز مجازی به زیر ۵۰ هزاردالر رسید و طی تنها چند ساعت ۸۰۰۰ دالر از ارزش خود را از دست داد.

متی گرینسپن، موسس کوانتوم ایکانامیکس و متخصص سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار با مقایسه تاثیر ماسک بر قیمت بیت کوین نسبت به وارن بوفی، گفت ایلان ماسک و اظهاراتش تأثیر خارق‌العاده‌ای بر قیمت‌های بازار دارند.

 بیل گیتس موسس شرکت مایکروسافت در یک مصاحبه تلویزیونی بیان داشت که از طرفداران بیت کوین نیست، هم به خاطر مسائل محیط زیستی و مصرف بالای انرژی برای تولید این ارز مجازی و هم به خاطر سرمایه‌گذاران شخصی.

گیتس خاطر نشان کرد:« ایلان پول زیادی دارد و انسان پیچیده‌ای است بنابراین من نگران این نیستم که بیت کوین اتفاقی بالا و پایین برود. من نسبت به بیت کوین خوش بین نیستم و عقیده دارم اگر به اندازه ایلان ماسک پول ندارید باید مراقب باشید».

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *