اخرین حواشی از انتخابات جنجالی امریکا + تصاویر

  • انتشار: ۱۸ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: انتخاباتبین المللدسته بندی نشده
  • شناسه مطلب: 97297

به گزارش خبرگزاری اطلس پرس انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با افتتاح مراکز رأی‌گیری در ایالت ورمونت از ساعت ۵ صبح سه‌شنبه به وقت محلی آغاز شد. 

این انتخاب سرنوشت رقابت میان «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات و «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور مستقر آمریکا را مشخص خواهد کرد اما علاوه بر آن تکلیف ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان و ۳۵ کرسی از ۱۰۰ کرسی سنا نیز مشخص خواهند شد.

توئیت خشمگین ترامپ

رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتی که تمام کلمات آن با حروف بزرگ انگلیسی نوشته شده و نشان از خشم او از اعلام پیروزی بایدن در انتخابات دارد، نوشت:

«ناظران [ما] اجازه ورود به اتاق‌های شمارش آراء را پیدا نکردند. من انتخابات را پیروز شدم، ۷۱ میلیون رأی قانونی گرفتم. اتفاقات بدی افتاد و ناظران ما نتوانستند ببینند چه شده است. هرگز قبلا رخ نداده بود. میلیون‌ها رأی پستی برای کسانی که ارسال شد که نخواسته بودند!

حاشیه ها و واکنش ها به پیروزی جو بایدن:
امیدوارم بایدن هم مثل ترامپ باشد!؟
واکنش نتانیاهو و اعضای حزب لیکود به پیروزی بایدن: امیدواریم بایدن سیاست خارجی ترامپ از جمله سیاست آمریکا در قبال ایران و پیشبرد عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و کشورهای عربی را دنبال کند.

موافقت مشروط ترامپ با انتقال مسالمت‌آمیز قدرت
فاکس نیوز، به نقل از منابع کاخ سفید: ترامپ به محض اطمینان از عدم شانس پیروزی ، شکست خود را پذیرفته و تعهد می‌کند، قدرت را منتقل کند.

دو طرح جلد متفاوت نشریه آلمانی «اشپیگل» به فاصله ۳.۵ سال
شعار ریاست‌جمهوری ترامپ (چهارم فوریه ۲۰۱۷): ابتدا آمریکا!
شعار ریاست‌جمهوری بایدن (هفتم نوامبر ۲۰۲۰): آمریکا را دوباره بزرگ کنید
توییتر بیوگرافی ترامپ را تغییر داد
دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا؛ پیش از این ترامپ عنوان رئیس جمهوری آمریکا را در بیوگرافی خود ثبت کرده بود. 
حالا که ترامپ باخت را نمی‌پذیرد، چه می‌شود؟
ترامپ پیشتر نیز پس از سوم نوامبر چندین بار گفته است که سیستم انتخاباتی آمریکا فاسد است و در آن تقلب رخ داده است؛ کمپین او خواسته است که آرای پستی که با تاخیر می‌رسند، شمرده نشوند.

 این امر باعث شده است که سوالاتی جدی درباره سرنوشت انتخابات مطرح شود؛ اگر نتیجه انتخابات محل چالش باشد، و نبرد حقوقی برای حل موضوع به طول بینجامد، اقدام زیادی برای خارج کردن ترامپ از کاخ سفید تقریبا وجود ندارد.

به فرض اگر کنگره نتیجه الکترال کالج را تا دو هفته قبل از تحلیف تایید نکند، ترامپ می‌تواند از کاخ سفید خارج نشود. در چنین صورتی، باید منتظر تعیین تکلیف در پروسه آن بود. تا آن مدت هم کسی نمی‌تواند درباره بیرون راندن ترامپ از کاخ سفید کاری کند.

توصیه نخست وزیر سابق دانمارک به ترامپ
نخست وزیر سابق دانمارک به دونالد ترامپ توصیه کرد پس از “باخت در انتخابات”، کاخ سفید را با “افتخار” ترک کند.

برآورد «سی‌اِن‌اِن»، تداوم اکثریت دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان
شبکه سی‌ان‌ان برآورد که نمایندگان دموکرات فعلا با ۲۱۱ کرسی در مقابل ۱۹۷ کرسی نمایندگان جمهوری‌خواه، اکثریت مجلس نمایندگان را در دست خود حفظ خواهند کرد.

تبریک زودهنگام سران کشورهای مختلف و چهره‌های سیاسی به بایدن
در حالی که «دونالد ترامپ» هنوز پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست‌جمهوری را نپذیرفته و از اقدام حقوقی خبر داده، چهره‌های سیاسی مختلف از جمله «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، «آنگلا مرکل» صدراعظم و «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر و «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس، «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا، «اورسولا ون‌درلین» رئیس کمیسیون اروپا، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا و «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه اسبق این کشور به بایدن و هریس بابت پیروزی در انتخابات تبریک گفتند.

پیام تبریک آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان به جو بایدن و کاملا هریس.

پیام تبریک بوریس جانسن، نخست وزیر علیاحضرت ملکه بریتانیا، به جو بایدن و کاملا هریس
پیام تبریک امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، به منتخبان مردم آمریکا.

۰ منابع مطلع: بایدن ابتدا تیم ۱۲ نفره برای مهار کرونا تشکیل می‌دهد
منابع آگاه می‌گویند نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قصد دارد پس از اعلام پیروزی، در گام نخست تیم ۱۲ نفره برای مهارشیوع کرونا تشکیل دهد.

 کامالا هریس، معاون بایدن هم عبارت «معاون رئیس‌جمهوری منتخب» را به بیوگرافی خود در توییتر افزود.
وضعیت ترامپ و بایدن در کسب آرای الکترال‌
بایدن ۲۹۰ رأی الکترال
ترامپ ۲۱۴ رأی الکترال
مقتدی صدر: مسئولیت کامل انفجارها علیه شیعیان افغانستان با طالبان است

نظرات(۰ دیدگاه)

نظر شما چیست؟