احمد مسعود مردم افغانستان را به قیام عمومی علیه طالبان دعوت کرد

  • انتشار: ۱۵ سنبله ۱۴۰۰
  • سرویس: تیتر 2سیاست
  • شناسه مطلب: 120123

احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت علیه طالبان در پنجشیر در یک پیام صوتی از مردم افغانستان خواست که در گوشه گوشه کشور علیه طالبان قیام کنند. 

وی اظهار داشت: حمله دیروز طالبان به وضوح نشان دادکه نیروهای بیگانه همسو و در کنار طالبان در مقابل ملت افغانستان از دیرباز قرار داشتند و هنوز حضور دارند.

احمد مسعود تاکید کرد: شهروندان افغانستان در سرتاسر این کشور و خارج از افغانستان قیام عمومی برای عزت و آزادی و سربلندی افغانستان آغاز کنند و فریاد هیهات منا الذله را بلند کنند.

وی بیان داشت: جامعه جهانی با ایجاد فرصت غلط به طالبان باعث شدند که آنها جرات سیاسی پیدا کنند و به دنیا بگویند که تغییر کرده اند، در حالی که طالبان به هیچ عنوان تغییر نکرده اند بلکه ظالم تر، قسی القلب تر، افراطی تر و متعصب تر از دیروز قدم گذاشته اند.

احمد مسعود افزود: امروز مردم افغانستان قضاوت دنیا را نظاره می کنند که چه کسی به عنوان دوست مردم افغانستان حضور پیدا می کنند و آنها خواهند دید که دوست واقعی مردم افغانستان چه کسانی خواهند بود.

وی اضافه کرد: ما با استقبال از اعلامیه علمای دینی، از طالبان خواسته بودیم جنگ را متوقف کنند و اختلافات از راه گفتگو حل شود، اما طالبان بر خلاف تصمیم عالمان دینی، پس از اعلامیه جبهه پنجشیر با تمام قوا حمله کردند و چهره واقعی خود را نشان دادند که هیچی اعتقادی به دین و تصمیم علما و همچنین اتحاد ندارند.

احمد مسعود اظهار داشت که نیروهای وی در نقاط مختلف این ولایت حضور داشته و به جنگ علیه طالبان ادامه خواهند داد.

گفتنی است که طالبان امروز اعلام کردند که ولایت پنجشیر را تصرف کرده اند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *