احمد ضیا مسعود: اشرف غنی و حلقه اطرافش بخشی از تروریسم بین المللی است

  • انتشار: ۱۳ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 23696

احمد ضیا مسعود معاون حزب جمعیت اسلامی افغانستان در واکنش به حمله مرگبار انتحاری در کابل اعلام کرده است که اشرف‌غنی و  حلقه کوچک مربوطش وابسته به تروریسم بین‌المللی می‌باشند.

آقای مسعود با نشر اعلامیه‌یی گفته است: اشرف‌غنی احمدزی در  مبارزه با تروریزم صادق نیست؛ حالا به یقین دریافته باشیم که وی و حلقه کوچک همراه و مشکوک او، بخشی از پروژه تروریسم بین‌المللی در افغانستان می‌باشند.

به گزارش آرمان ملی؛ آقای مسعود افزود، قتل عام صدها تن از شهروندان بی‌گناه مان در کابل با یکی از بی‌پیشینه ترین حملات تروریستی دیگر، مردم‌شریف ما را در ماتم نشانده است. ما همه سوگوار این غم بزرگ هستیم و خود را در ماتم و اندوه خانواده‌های داغ‌دیده این حمله تروریستی شریک می‌دانیم. روح شهدا شاد و به زخمی‌ها سلامتی آرزو دارم.

او اضافه کرده است، اما غمشریکی و تسلیت‌گویی در این گونه حوادث، طی چندین سال نه از غم‌مان کاسته و نه جلو فعالیت تروریستان‌را گرفته است. چون شیوه مبارزه حکومت با تروریسم تنها با تقبیح و غمشریکی توأم شده است. با این شگرد نمی‌توان علیه تروریزم مبارزه و ایستاده‌گی کرد؛ بلکه اراده قاطع و صداقت لازم سران حکومت رامی‌طلبد.

آقای مسعود  تصریح کرد چنانچه در بیش از دوسال حاکمیت وی، از سقوط ولسوالی‌ها و ولایت‌ها آغاز تا حملات تروریستی به ریاست رجال‌ برجسته، جنبش روشنایی، اکادمی پولیس، شفاخانه ۴۰۰ بستر، شاه شهید کابل، قول اردوی شاهین،  مرکز ارتش در قندهار و حمله تروریستی چهارراهی زنبق در کابل، نشان می دهد که در حاکمیت او هر روز جریان مردمی ضد ترورضربه می‌بیند و تروریستان با تبانی وی و تیمش در شهر و روستا مردم ما را قتل عام می‌کنند تا دیگر مقاومتی دربرابر شان وجود

نداشته باشد.

در این اعلامیه آمده است: از نظر ما تداوم حاکمیت این تیم همسو با تروریستان و فاسد، جز ویرانی و تباهی کشور و مردم نیست و راه برون رفت از بحران استعفای این گروه نامطلوب از رهبری حکومت است تا یک اداره مصمم در مبارزه با تروریزم ومتعهد به منافع مردم به وجود آید.

او در پایان گفته است، از همه مردم شریف، مجاهد، جریان‌های سیاسی و شخصیت‌های عدالت‌باور، می‌طلبم تا بیشتر از این غافلگیرنشده ایم و تروریستان از طریق این گروه به پیروزی نرسیده اند، همه گرد هم‌آییم و برای جلوگیری از کشتار مردم‌و مسلط سازی تروریستان در سرزمین‌مان، اقدام مؤثر را روی دست گیریم.