احتمال منتقل کردن همکاران افغانستانی نظامیان امریکایی به جزیره گوام

  • انتشار: ۳ سرطان ۱۴۰۰
  • سرویس: بین المللتیتر 2
  • شناسه مطلب: 115470

جیسن کرو، عضو مجلس نمایندگان امریکا می گوید که اعضای هر دو مجلس کانگرس و قانونگذاران هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه تلاش دارند تا هر چه زودتر لایحه های پیشنهادی شان برای تسریع روند صدور ویزا ویژه مهاجرت یا (اس آی وی) تصویب، و برای توشیح به جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده فرستاده شود.

این قانونگذار امریکایی روز چهارشنبه (دوم سرطان) در یک نشست خبری در مقر کانگرس گفت که مقام های جزیره گوام ابراز آمادگی کرده اند که تمام همکاران افغانستانی نظامیان امریکایی که تا هنوز درخواست ویزای اس آی وی آنان طی مراحل نشده، موقتاً از افغانستان به این جزیره کوچک که یکی از قلمروهای ایالات متحده در اقیانوس آرام است، انتقال داده شوند.

او به صدای امریکا گفت: “کاخ سفید باید تصمیم بگیرد. وزارت دفاع و ارتش ایالات متحده [برای بیرون ساختن این افغان ها] آمادگی دارد. وزارت خارجه ایالات متحده آمادگی دارد. گوام آماده پذیرفتن این افغان ها است. ما منتظر تصمیم قصر سفید هستیم تا این برنامه آغاز شود.”

به گزارش صدای امریکا؛ هفته گذشته یک لایحه در مجلس نمایندگان ایالات متحده پیشنهاد شد که در صورت تصویب، روند صدور ویزای اس آی وی به درخواست کنندگان آن سریع می شود و برخی موانع اداری طی مراحل این ویزا نیز از میان برداشته خواهد شد.

مایکل والتز، یک عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده گفت: “اگر رییس جمهور بایدن همین اکنون اقدام نکند، دست این حکومت و رییس جمهور بایدن با خون آنها آلوده خواهد شد.”

مایکل مک کال، معاون کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده گفت که طرح بیرون ساختن این همکاران از افغانستان تهیه شده اما او نمی داند که چرا قصر سفید دستور اجرای آن را صادر نمی کند.

بر اساس اظهارات قانونگذاران امریکایی، حدود ۱۸ هزار تا ۲۰ هزار درخواست کننده ویزای اس آی وی منتظر طی مراحل اداری برای گرفتن ویزای امریکا می باشد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *