اتمر: پاکستان در امر مبارزه با تروریسم صادقانه عمل نمی کند

  • انتشار: ۲۵ اسد ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعیتیتر 2
  • شناسه مطلب: 14923

حنیف اتمر مشاور امنیت ملی می گوید پاکستان در امر مبارزه با تروریسم با افغانستان صادق نیست، اگر پاکستانی ها داعش را تمویل کنند؛ مبارزه با تروریسم مشکل خواهد شد.

اتمر می‌گوید، پاکستان که ادعا دارد علیه تروریزم مبارزه وسیع کرده‌است باید شواهدی را در زمینه پیشکش نموده و ثابت سازد که علیه تروریزم، نسبت به افغانستان، مبارزه بیشتر کرده‌است.

محمد حنیف اتمر به رادیو آزادی گفته است که “ما مرتکبین حملات خونین در پاکستان به شمول حملۀ سال ۲۰۱۴ بر یک مکتب نظامی در پشاور را دستگیر نمودیم و به مقامات پاکستانی هم اجازه دادیم ازین افراد تحقیقات کند، ولی پاکستان تا حال علیه شورای کویته و شبکۀ حقانی اقدام نکرده‌است.”

وی می گوید “فردی به نام مفتی خالد را که اطفال پاکستانی را در پشاور کُشت دستگیر کردیم و از آنها خواستیم که از این تروریست تحقیق کند، به آنها گفتیم این فردی بود که شما در مدارس تان پرورش داده و برای وی هزینه کرده بودید و حال اطفال شما را کشت. از آنها سوال کردیم که بفرمایید به ما یک نفر از شبکه حقانی و شورای کویته را نشان دهید که اولاد ما را کشته باشد و شما دستگیرش کرده باشید.”

مشاور امنیت ملی افغانستان در اشاره به کشته شدن حافظ سعید رهبر داعش در افغانستان و عضو اسبق تحریک طالبان پاکستان گفت، تا حال ۱۲ رهبر این گروه را کشته اند ولی اگر داعش در پاکستان پناهگاه امن یابد و حمایت مالی گردد، این مشکل وسیع تر و دوامدار خواهد شد.

این در حالیست که داعش در بسیاری از مناطق ننگرهار به صورت وسیع فعالیت می کند به تازگی خبرهایی مبنی بر فعالیت این گروه تروریستی در مناطق شرقی و جنوب شرق کشور از جمله ولایت های چون بدخشان، پکتیکا و زابل نیز به گوش می رسد.

نظرات(۱ دیدگاه)

  1. […] اتمر: پاÚ&c… را در صفحه اصلی: […]

نظر شما چیست؟

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: