اتحادیه صاحبان تالارهای عروسی: هیچ نهادی مسئولیت تأمین امنیت تالارها را نمی پذیرد

  • انتشار: ۳۰ اسد ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 68568

اتحادیه صاحبان تالارهای عروسی، با رد مسئولیت پذیری وزارت امور داخله در تأمین امنیت مراسم‌ها می‌گوید بیش از یک سال می‌شود که اعضای این اتحادیه برای در میان گذاشتن نگرانی‌ها و چالش‌های امنیتی شان می‌خواهند وزیر امور داخله را ببینند؛ اما تا هنوز مؤفق نشده‌اند.

سمیع نبی زاده، معاون این اتحادیه، می‌گوید که هیچ نهادی مسئولیت تأمین امنیت تالارها و مراسمی را که در این تالارها برگزار می‌شوند، نمی‌پذیرد و در حال حاضر از ۱۳۰تالار عروسی در شهر کابل، امنیت تنها برخی از آن‌ها با تفنگ‌های شکاری تأمین امنیت می‌شود.

نبی زاده افزود: «ما نمی‌توانیم در کشور هم سرمایه گذاری کنیم هم در سرسبزی کشور نقش داشته باشیم و همچنان تأمین امنیت را به عهده بگیریم، امنیت را باید دولت تأمین نماید.»

در این میان، وزارت امور داخله از شهروندان کشور می‌خواهد که از برگزاری جشن‌های عروسی و یا مراسم‌های دیگر به این وزارت اطلاع بدهند تا این نهاد با ایشان همکاری کند.

همچنین محمد نادر قرغه‌یی، رییس اتحادیه تالارهای عروسی شهر کابل، تعطیل شدن تالارها را نیز شایعه خواند و گفت: «از هیج مرجع برای ما گفته نشده‌است که تالارهای عروسی مسدود شود تا هنوز محافل عروسی در تالارهای شهر جریان دارد.»

پیش از این گزارش‌هایی نشر شدند که شماری از صاحبان تالارهای عروسی گفته بودند وزارت داخله خواستار توقف موقتی فعالیت تالارهای عروسی در کابل شده‌است.