آیا «کیم جونگ اون» در کُما قرار دارد؟

  • انتشار: ۳ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 93265

غیبت طولانی کیم جونگ اون بالاترین مقام کره شمالی باعث شده رسانه‌ها مجددا گمانه‌زنی‌هایی را درباره وضعیت سلامتی وی مطرح کنند.

به گزارش تسنیم، این نخستین بار نیست که حاضر نشدن کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در انظار عمومی باعث شده شایعاتی درباره وضعیت سلامتی وی بالا بگیرد.

بر اساس گزارش نشریه آمریکایی نیویورک پست، چانگ سانگ-مین یکی از مشاوران سابق کیم دائه-جونگ رئیس جمهور اسبق کره جنوبی در اظهار نظری به رسانه های این کشور گفته است کیم جونگ اون در کما به سر می برد اما فوت نکرده است.

منابع خبری هفته گذشته به نقل از سرویس‌های اطلاعاتی کره جنوبی گزارش دادند که رئیس کره شمالی به‌تازگی بخشی از اختیارات خود را به کیم یو-جونگ خواهرش واگذار کرده است.

یک نماینده پارلمان کره جنوبی روز پنج‌شنبه اعلام کرد که بر اساس بررسی‌های آژانس اطلاعات کره جنوبی، «کیم جونگ اون» رئیس کره شمالی به‌تازگی بخشی از اختیارات خود را به خواهرش «کیم یو جونگ» منتقل کرده است و کیم یو جونگ اکنون عملاً دومین فرد قدرتمند کره شمالی پس از برادرش به شمار می‌رود.

مشاور سابق رئیس جمهور فقید کره جنوبی در همین باره گفت: ساختار کامل جانشینی تشکیل نشده است بنا بر این کیم یو-جونگ در حال معرفی شدن به عنوان شخصیتی مطرح است چرا که مدت زمان زیادی نمی توان در خلأ قدرت به سر برد.

برخی رسانه‌ها از جمله شبکه خبری سی‌ان‌ان در اوایل ماه ثور مدعی شدند رئیس کره شمالی در وضعیت وخیمی قرار دارد و تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی در همان زمان گزارش داد کیم پس از ۲۰ روز شایعات گسترده درباره مرگ احتمالی وی، در انظار عمومی ظاهر شده است.

تلویزیون دولتی کره شمالی رهبر این کشور را در مراسم افتتاح یک کارخانه کود در سونچون در ولایت پیونگان جنوبی نشان داده بود.