آنجلینا جولی در عدن: وضعیت یمن، یکی از بدترین بحران‌های انسانی جهان است

  • انتشار: ۱۶ حوت ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 128379
انجلینا جولی

آنجلینا جولی، فرستاده ویژه کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهجویان روز یکشنبه وارد شهر ساحلی “عدن” واقع در جنوب یمن شد و هدف از انجام این سفر معطوف کردن توجه جهانیان به پیامدهای فاجعه‌بار جنگ هفت‌ساله در این کشور بوده است.

اولین تصاویری که از این ستاره مشهور آمریکایی در بدو ورودش به فرودگاه بین‌المللی عدن منتشر شد، پیامدهای حملات موشکی و ویرانی‌های ناشی از جنگ در سرتاسر یمن را نشان می‌دهد.

آنجلینا جولی در صفحه کاربری خود در اینستاگرام گفت: من وارد عدن شدم تا با خانواده آوارگان و پناهجویان دیدار و حمایت خود را از ملت یمن اعلام کنم.

وی در ادامه افزود: در روزهای آتی تمامی تلاش خود را در این کشور انجام خواهم داد، در حالی که ما شاهد فجایع اوکراین هستیم، خواهان توقف جنگ و درگیری در آنجا و ورود کمک‌های بشردوستانه هستیم. من برای حمایت از کسانی که نیاز به صلح و آرامش دارند به یمن آمده‌ام.

آنجلینا جولی وضعیت یمن را یکی از بدترین بحران‌های انسانی در جهان توصیف کرد.

جنگ در یمن ده‌ها هزار کشته برجای گذاشته و باعث بحران انسانی شدیدی شده است و ۸۰ درصد از جمعیت یمن به کمک وابسته هستند.

پیشتر هشام شرف عبدالله، وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن وابسته به جنبش انصارالله خاطرنشان کرد، سفر آنجلینا جولی به یمن در معطوف کردن توجه جهانیان به تجاوز و محاصره علیه مردم این کشور و همچنین آوارگانی که در یمن نیازمند حمایت و پشتیبانی هستند، سهم بسزایی خواهد داشت.

در همین راستا، مایا امیراتونگا، نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان خاطرنشان کرد، این کمیساریا به خوبی می‌داند که ملت یمن نیاز مبرمی به افزایش کمک‌های بشردوستانه دارند.

آنجلینا جولی پیشتر خواستار حقوق یکسان و برخورد برابر با تمامی آوارگان و پناهجویان در جهان شده بود.

یمن از حدود هفت سال پیش صحنه جنایت‌های عربستان و هم‌پیمانان این کشور است. عربستان سعودی از سال ۲۰۱۵ به بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور دولت مستعفی و فراری یمن، وارد مداخله نظامی در این کشور شد.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.