آمریکا چندین نظامی سعودی را از پایگاه‌هایش اخراج می‌کند

  • انتشار: ۲۲ جدی ۱۳۹۸
  • سرویس: اخبار مهم
  • شناسه مطلب: 73634

شبکه خبری سی‌ان‌ان در گزارشی اعلام کرد که امریکا پس از بررسی‌های انجام شده در پی کشته شدن سه امریکایی که در تیراندازی ماه گذشته از سوی یک نظامی سعودی انجام شد، قصد اخراج چندین افسر آموزشی عربستان را دارد.

این شبکه خبری به نقل از چندین منبع آگاه می گوید بیش از ۱۰ افسر سعودی که در پایگاه‌های نظامی امریکا آموزش می‌بینند، اخراج خواهند شد؛ اما به گفته دو منبع آگاه این افراد متهم به همکاری با عامل تیراندازی نیستند.

همچنین یک مقام وزارت دفاع امریکا و یک منبع آگاه دیگر گفته که چندین افسر سعودی در حال آموزش در پایگاه‌های امریکا متهم به سوء استفاده جنسی از کودکان هستند.

«رابرت کارول» سخنگوی پنتاگون گفت که به دنبال حادثه تیراندازی ماه گذشته در پایگاه هوایی پنساکولا در ایالات فلوریدا، وزارت دفاع امریکا فرایند پذیرش دانشجویان افسری خارج را بازبینی و آموزش آنان را در صنف‌های درسی محدود کرده است.

افسران آموزشی نیروی هوایی سعودی که در این پایگاه در حال آموزش دیدن هستند، در طول تحقیقات پولیس فدرال امریکا (اف‌بی‌آی) درباره این حادثه تیراندازی در اقامتگاه‌ خود حبس شده بودند.

گفتنی است، رسانه‌های امریکایی در تاریخ ۱۵ قوس از وقوع یک تیراندازی جمعی در پایگاه هوایی پنساکولا متعلق به نیروی دریایی امریکا در ایالت فلوریدا خبر دادند. در این حادثه یک دانشجوی سعودی به سوی هم قطاران امریکایی‌اش آتش گشود که در نتیجه آن چهار نفر از جمله عامل این تیراندازی کشته و تعدادی غیرنظامی مجروح شدند.