آمریکا از ساخت «بدترین کابوس» برای روسیه خبر داد

  • انتشار: ۱۰ اسد ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 117784

نشریه امریکایی نشنال اینترست در مقاله اش می‌نویسد که بمب‌افکن استراتژیک جدید بی-۲۱ریدر می‌تواند دردسرساز بزرگ برای سیستم‌های دفاع هوایی روسیه باشد.

«کریس آزبورن»، نویسنده این مقاله تاکید می‌کند که بسیاری از ویژگی‌های طیاره (بی-۲۱ریدر) ممکن هرگز فاش نشوند. با این حال، یک مقام ارشد نیروی هوایی امریکا به این روزنامه‌نگار گفته است که بمب‌افکن مخفی جدید صرف نظر از زمان روز تهدیدی برای هر هدفی در هر نقطه از جهان خواهد بود. آزبورن رد نکرد که بی-۲۱ بر روی سیستم‌های دفاع هوایی مشابه روسی و چینی آزمایش شود.

این روزنامه‌نگار همچنان به سیستم‌های اس-۴۰۰ و اس-۵۰۰ اشاره کرد که به گفته توسعه دهندگان می‌تواند «طیاره‌های مخفی» را شناسایی و منهدم کند.

آزبورن افزود، در حالی که سیستم‌های دفاع هوایی روسیه موثر هستند، اما شناسایی و انهدام بی-۲۱ پیشرفته برای آنها بسیار دشوار خواهد بود. به نظر وی، مسکو به رادارهای حساس‌تری نیاز دارد که بتواند حرکت بمب‌افکن را به‌طور دقیق ردیابی کند. روزنامه‌نگار خلاصه می‌کند که داشتن تکنالوژی کاملاً جدید مخفی می‌تواند طیاره را به «بدترین کابوس» روسیه تبدیل کند.

بمب‌افکن بی-۲۱ریدر توسط نورثروپ گرومن در حال توسعه است و قرار است در سال ۲۰۲۵ قابل بهره‌برداری سپرده شود و قادر به حمل سلاح‌های راکتی و بمبی است.

انتظار می‌رود که سلاح‌های غیر هسته‌ای اصلی بی-۲۱ راکت‌های ابرصوت باشند به ویژه (AGM-183A ARRW).

در این زمینه، روسیه هنوز از امریکا جلوتر است، زیرا راکت‌های ابرصوت هوانوردی آن در حال حاضر در خدمت نیروی هوایی اش قرار دارد.

منبع: اسپوتنیک

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *