آمار تلفات سیلاب «نورستان» به ۱۱۳ تن رسید

  • انتشار: ۱۰ اسد ۱۴۰۰
  • سرویس: امنیت و حوادث
  • شناسه مطلب: 117763

سیلاب نورستان ۱۱۳ کشته و  ده ها مجروح برجای گذاشته است. روند جستجو برای ده‌ها تنی ‌که پس از سرازیر شدن این سیلاب‌ها ناپدید شده‌اند جریان دارد.

غلام بهاء الدین جیلانی، وزیر دولت در امور رسیدگی به رویدادهای طبیعی می‌گوید که در این سیلاب‌ها نزدیک به هفتاد تن زخمی شده‌اند و بیش از ۱۷۳خانه ویران شده‌اند.وی گفت: «۱۱۳ نفر در آنجا جان شان را از دست داده‌اند.؛ تعدادی ناپدید است، حدود پنجاه تا هفتاد نفر ما مجروح داریم. حدود دوازده کیلومتر سرک تخریب شده‌است، ۱۷۳خانه به‌گونه کلی تخریب شده است.»

در همین حال، نمایندگان نورستان در شورای ملی می‌گویند که طالبان مانع کمک‌رسانی حکومت به قربانیان سیلاب‌ها شده‌اند؛ اما سخن‌گوی طالبان می‌گوید که آنان تنها مانع نیروهای دولتی و نهادهای مدد رسان مسلح شده‌اند.

اسماعیل اتیکان، یکی از این نمایندگان بیان داشت: «مردم در وضعیت بسیاری بدی قرار دارند و خواستار این است که هرچه زودتر برایشان کمک برسد. دار و ندار و خانه‌های شان را از دست داده‌اند.»

حافظ عبدالقیوم، والی نورستان نیز افزود: «تیم‌های ما که فرستاده شده‌است، بربنیاد ارزیابی در نخست خیمه و بستره خواب و کیت‌های آشپزخانه نیاز اولیه است که باید فرستاده شود و می‌شود.»

طالبان می‌گویند که به تیم‌های نجات و مدد رسان در صورتی اجازه می‌دهند که به قربانیان در کامدیش کمک برسانند که آن‌ها مسلح نباشند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *