آلمان در یک سال گذشته هیچ افغانستانی را از طریق برنامه پذیرش نپذیرفته است

  • انتشار: ۲۶ سنبله ۱۴۰۲
  • سرویس:
  • شناسه مطلب: 153260

مقام‌ها در آلمان می‌گویند که با گذشت ۱۱ ماه از اعلام برنامه پذیرش افغانستانی ها در معرض تهدید، تا کنون هیچ پناه‌جوی از طریق این برنامه وارد آلمان نشده است.

فازدات‌نت روز یک‌شنبه، ۲۶ سنبله، به نقل از مقام‌های آلمانی گزارش داده که قرار است در آینده نزدیک شماری اندکی از درخواست‌دهنده‌گان افغانستانی، از طریق برنامه پذیرش وارد این کشور شوند.

براساس اطلاعات، تا ۶ سپتامبر، تنها ۲۰ تن که تاییدیه پذیرش از طریق این برنامه را دریافت کرده بودند، تهیه اسناد و مصاحبه‌های امنیتی آنان انجام شده است.

کلارا بانگر، سخنگوی حزب چپ آلمان در امور پناهنده‌گان، در این مورد گفته است: «من نمی‌دانم که آیا دولت فدرال همچنان به اجرای جدی برنامه پذیرش علاقه مند است یا منتظر است تا علاقه عمومی به این موضوع کاهش یابد و سپس بی‌سروصدا از بین برود.»

دولت آلمان در پاسخ به درخواست حزب چپ که توسط خبرگزاری آلمان دریافت شده، اعلام کرده که زمان انتظار برای ملاقات با درخواست‌دهنده‌گان افغانستانی در اسلام‌آباد و تهران بیش از یک سال تعیین شده است.

بانگر همچنان از زمان انتظار طولانی افغانستانی هایی که قصد رفتن به آلمان را دارند، از دولت فدرال این کشور انتقاد کرده است.

پیش از این الکساندر ترو، سخنگوی سیاست داخلی گروه پارلمانی اتحادیه اروپا، خواستار پایان دادن به برنامه پذیرش با توجه به افزایش شمار پناهنده‌گان شده بود.

سال گذشته دولت آلمان اعلام کرد که حدود ۴۰ هزار همکاران افغانستانی نیروهای این کشور در افغانستان و همچنان افراد آسیب‌پذیر را می‌پذیرد. این شمار از افراد شامل ۲۴ هزار و ۸۰۰ کارمند محلی سابق و خانواده‌های آنها و همچنان بیش از ۱۵ هزار و ۳۰۰ تن دیگر است که از سوی طالبان مورد تهدید قرار گرفته‌اند.

حزب چپ آلمان در حالی از تاخیر در پذیرش افغانستانی ها از دولت این کشور انتقاد می‌کند که هم‌اکنون هزاران تن از افراد در معرض تهدید از دو سال به‌ این‌سو در پاکستان و ایران در انتظار انتقال‌شان به کشورهای سوم از جمله آلمان، امریکا و فرانسه هستند.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *