آزمایش کوریای شمالی برای توسعه ماهواره شناسایی

  • انتشار: ۱۵ حوت ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 128326
موشک

گزارش‌های تازه منتشر شده نشان می‌دهند که پرتاب آزمایشی اخیر کوریای شمالی بخشی از توسعه مداوم یک «ماهواره شناسایی» بوده است. این دومین پرتاب مشابه برای آزمایش تجهیزات ماهواره شناسایی و نهمین پرتاب موشک در سال جاری است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، خبرگزاری مرکزی کوریای شمالی امروز (یک‌شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد: اداره ملی توسعه هوافضای کره شمالی (NADA) و آکادمی علوم دفاعی آزمایش مهم دیگری را روز شنبه برای توسعه یک ماهواره شناسایی انجام دادند.این آزمایش به اداره ملی توسعه هوافضای کوریای شمالی قابلیت اطمینان از سیستم انتقال و دریافت اطلاعات ماهواره، سیستم فرمان کنترل آن و سیستم‌های مختلف کنترل زمینی را می‌دهد.

کوریای جنوبی روز شنبه اعلام کرد کوریای شمالی برای نهمین بار در سال جاری میلادی است که به آزمایش موشکی بالستیک در منطقه شبه جزیره کره دست زد و آن را به سمت دریای شرقی پرتاب کرد. در این آزمایش، موشک بالستیک کوریای شمالی حدود ۲۷۰ کیلومتر را با حداکثر ارتفاع در حدود ۵۶۰ کیلومتر طی کرده است.

هفته گذشته نیز همزمان با شروع جنگ روسیه و اوکراین، کوریای شمالی پرتابه‌ای جدید که که هویت آن شناسایی نشد به سمت دریای ژاپن شلیک کرد. گارد ساحلی ژاپن هم در بیانیه‌ای احتمال داده که پرتابه مورد نظر موشک بالیستیک بوده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.