آرشیو هسته‌ای رژیم صهیونیستی منتشر می‌شود

  • انتشار: ۱۱ عقرب ۱۴۰۰
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 123456

پس از بالا گرفتن اختلافات در باره انتشار آرشیو هسته‌ای رژیم صهیونیستی، نفتالی بنت نخست وزیر این رژیم تصمیم گرفت که این آرشیو بعد از گذشت۹۰ سال منتشر شود.

شبکه صهیونیستی کان گزارش داد که بعداز مخالفت کمیته انرژی اتمی رژیم صهیونیستی با انتشار آرشیو هسته ای این رژیم، موضوع برای اتخاذ تصمیم به نفتالی بنت ارسال شد.

مفسر سیاسی این شبکه گفت: براساس قانون کمیسیون انرژی اتمی اسرائیل باید بعداز ۵۰ سال مطالب آرشیوی این کمیسیون را که جنبه تاریخی دارد، منتشر کند اما این کمیسیون با انتشار آن مخالفت کرد.

گیلی کوهن افزود که کمیسیون انرژی اتمی رژیم اسرائیل دلیل مخالفتش با افشای اطلاعات و آرشیو هسته ای این رژیم را به خطر افتادن منافع حیاتی اسرائیل اعلام کرده است.

رژیم صهیونیستی تاکنون به هیچ طرفی به ویژه آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه نداده است هیچ یک از تاسیسات هسته ای و اتمی آن از جمله زرادخانه ها و راکتور دیمونا که امنیت و سلامت مردم منطقه خاورمیانه را تهدید می کند، بازرسی شود.

به گزارش ایرنا، این رژیم بیش از ۴۰۰ کلاهک اتمی در زرادخانه های اتمی این کشور مخفی کرده و به خطری بزرگ برای جهان و منطقه تبدیل شده است.

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *