آذربایجان مهلت خروج ارامنه از کلبجر را تمدید کرد

  • انتشار: ۲۵ عقرب ۱۳۹۹
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 98387

مشاور رئیس‌جمهور آذربایجان اعلام کرد که مهلت خروج ارامنه از شهرستان کلبجر در منطقه قره باغ تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری اطلس، حمکت حاجی‌اف، مشاور رئیس‌جمهور آذربایجان امروز یکشنبه (۱۵ نوامبر) اعلام کرد که آخرین مهلت خروج ارامنه از شهرستان کلبجر  در منطقه قره باغ تا  ۲۵ نوامبر سال جاری تمدید شده است .

بر اساس بیانیه مشترک ۹ نوامبر روسای جمهوری آذربایجان، روسیه و نخست‌وزیر ارمنستان درباره صلح و برقراری آتش‌بس در منطقه مورد مناقشه قره باغ، ارمنستان متعهد شده بود تا ۱۵ نوامبر نیروهای خود و نیز ساکنان ارمنی کلبجر را از این شهرستان خارج کند .

حاجی‌اف در نشست خبری امروز گفت که ارمنستان با توجه به شرایط نامساعد جوی در این منطقه کوهستانی و نیز این که فقط یک مسیر ارتباطی برای خروج از شهر کلبجر به مقصد ارمنستان وجود دارد و خروج کامل  نیروها و ساکنان ارمنی از این منطقه تا مدت تعیین شده  15 نوامبر امکان‌پذیر نیست، از طریق روسیه از آذربایجان درخواست کرد تا اخرین مهلت خروج نیروها و ساکنان ارمنی از کلبجر تا ۲۵ نوامبر تمدید شود.

به گفته این مقام آذری، طبق توافق حاصله میان روسای جمهوری آذربایجان، روسیه و نخست‌وزیر ارمنستان، ۲۰ نوامبر شهرستان «آقدام» و اول دسمبر سال جاری میلادی نیز شهرستان «لاچین» در قره باغ به آذربایجان پس داده می‌شود .