آخرین اخبار از گروگان گیری شیعیان در زابل

  • انتشار: ۳۰ عقرب ۱۳۹۴
  • سرویس: تیتر 1
  • شناسه مطلب: 11575

مقام های محلی در ولایت زابل در جنوب اعلام کردند که افراد مسلح ناشناس چند مسافر را از یک موتر مسافربری پایین کرده و با خود در مکان نامعلوم انتقال دادند.

میرویس نورزی، قوماندان امنیه ولایت زابل به رسانه ها گفت: افراد مسلح ناشناس قبل از ظهر امروز چندین مسافر را از موتر پایین کرده و با خود بردند.
آقای نورزی در مورد این که این مسافران از کدام قوم و مربوط کدام ولایت هستند چیزی نگفت.

او همچنان افزود هنوز رقم دقیق افراد که به گروگان گرفته شده، معلوم نیست.

شماری از رسانه ها تعداد این افراد را نزدیک به سی تن  و از قوم هزاره عنوان کرده و گفته اند که این مسافران از قندهار به طرف زابل در حرکت بودند.
قوماندان امنیه زابل می گوید این رویداد در شاهراه قندهار – زابل رخ داده، او همزمان گفت که در این میان تعداد از مسافران از سوی گروگانگیرها بعد از توقف موتر شان، دوباره آزاد شده اند.

این مسافران در حالی به گروگان گرفته می شوند که محمد اشرف غنی، اخیرا به نهادهای امنیتی و عدلی و قضایی دستور داده است که با جرایم سازمان یافته مانند آدم ربایی به شکل جدی مبارزه و جلو این جرایم گرفته شود.

ولایت زابل یکی از ولایت های ناامن کشور محسوب می شود که مسافران هرازگاهی در راه های این ولایت از سوی افراد مسلح ناشناس به گروگان گرفته می شوند.
اخیرا طالبان در ولسوالی زابل هفت مسافر که تمام آنها مربوط به قوم هزاره بودند را پس از چندین ماه اسارت سر بریدند.

از سی و یک مسافر که در اواخر سال گذشته در شاهراه قندهار – زابل به گروگان گرفته شده بودند نیز ۵ تن آنها از سوی گروگانگیرها کشته شدند.

حق بیان رئیس شورای ولایتی زابل، درمصاحبه با تلویزیون راه فردا، موضوع گروگان گیری 20 مسافر را تائید کرد که افراد ربوده شده از قوم هزاره هستند و تروریستان این

افراد را از میان بس های مسافر بری گزینش کرده اند. به گفته حق بیان، تعداد 12 نفر این افراد از چنگ ربایندگان آزاد شده است.

ساعت 5 صبح امروز شنبه، تعداد 20 تن از مردم دایکندی در مسیر زابل در منطقه نَورَک در منطقه قلات زابل، از موتر پایین و ربوده شده است.