آرشیو کامل

چند پشنهاد به شورای عالی قوای بشری

پس از ۴۰ سال دوران جنگ اوضاع مکاتب ودانشگاها ودرکل وضعیت علمی کشور بسیار نا بسامان است سیستیم آموزشی کشور در هر دو قسمت آموزشی وتحصیلات عالی بسیار کهنه وفرسوده بوده و تاثیرات خودرا ازدست داده است.

یادداشت/ منطق دوگانه یا دوگانگی منطق

منطق سیاست‌مداران افغانستان براین اصل استوار است که حضور نیروهای خارجی، تخصیص پول و امکانات آنان به‌افغانستان، تنها در صورتی که به‌منظور حمایت از من و گروه‌های هم‌سو با من باشد. آزادی‌بخش و نوید دهنده فرداهای بهتر است.

سمینار دعا و نیایش از منظر قرآن در کابل برگزار شد + تصاویر

بمناسبت سالروز شهادت امام سجاد (ع) سمیناری تحت عنوان دعا و نیایش از منظر قرآن در شورای عالی قرآنی افغانستان برگزار شد. در این سمینار بعد از اجرای مرثیه ها و مقالات ، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای فاضل حسینی موسس حوزه علمیه سجادیه در مورد صحیفه سجادیه صحبت نمودند.

طالبان ادعای گروگان کانادایی را رد کرد

گروه طالبان گفته است که ادعای جاشوا بویل، گروگان کانادایی که چند روز پیش در پاکستان از اسارت طالبان رها شد، حقیقت ندارد و هدف این ادعای جعلی بدنام ساختن طالبان است.

افزایش اقدام به خودکشی در بین جوانان دایکندی

مقامات در ولایت دایکندی از افزایش آمار اقدام به خودکشی جوانان، در این ولایت خبر می‌دهند و می‌گویند، هرچند قبلاً بیشتر دختران در این ولایت به خودکشی اقدام می‌کردند؛ اما امسال این معضل در بین مردان نیز رایج شده است.

۱۰ میلیون دالر جایزه برای دادن اطلاعاتی که منجر به برکناری ترامپ شود

لری فلینت، ناشر مجله پورن «هاستلر» با انتشار یک آگهی تمام صفحه‌ای در روزنامه واشنگتن پست، برای اطلاعاتی که به استیضاح و برکناری دونالد ترامپ از سمت ریاست جمهوری آمریکا منجر شود ۱۰ میلیون دالر جایزه تعیین کرد.

برشنا: پرچوی برق کابل تا چند هفته دیگر حل می شود

مسئولان در شرکت برشنا می‌گویند که پرچوی برق کابل در حال‌حاضر به‌دلیل کمبود انرژی است که مهلت برق واردات تاجیکستان به افغانستان به پایان رسیده و این مشکل تا یک یا چند هفته‌ی دیگر حل خواهد شد.

مرکز فساد ارگ است یا مجلس نمایندگان؟

نمایندگان مجلس در واکنش به اظهارات رییس‌جمهور غنی، می‌گویند که ارگ ریاست‌جمهوری مرکز فساد است. پیش‌تر رییس‌جمهور غنی به نامزدوزیران تازه هشدار داده بود که اگر با نمایندگان مجلس وارد معامله‌ی پولی شوند، از لیست حذف خواهند شد.