آرشیو کامل

انتقاد تعدادی از سناتوران آمریکایی از برنامه ترامپ برای افغانستان

چندین مقام آمریکایی از جمله تعدادی از سناتوران سنای این کشور، از برنامه دونالد ترامپ برای افغانستان انتقاد کردند و از اینکه تعدادی بیشتری از سربازان آمریکایی به افغانستان فرستاده خواهند شد، عدم رضایت خویش را نشان دادند.

فاکس نیوز: ترامپ فرمان اعزام ۴ هزار سرباز به افغانستان را صادر کرده است

بعد از اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در میان تعدادی از نظامیان این کشور راهبرد جدیدش را برای افغانستان اعلام کرد، یک منبع به شبکه خبری فاکس نیوز گفته است ترامپ ۴ هزار سرباز دیگر به افغانستان اعزام می کند.

واکنش طالبان به اعلام استراتژی جدید آمریکا/ تا خروج آخرین سرباز آمریکایی از افغانستان می جنگیم

بعد از اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا امروز صبح استراتژی جدید این کشور برای افغانستان را اعلام کرد، طالبان با انتشار بیانیه ای گفته است تا خروج آخرین سرباز آمریکایی از افغانستان، مبارزه خواهند کرد.

نظر صائب، اما نگرانی کننده!

بیانیه ی سروردانش معاون دوم ریاست جمهوری کشور در باب غیرعملی بودن نظام پارلمانی در کشور و نگرانی از پیامدهای منفی احتمالی آن برحسب دانش حقوقی و نیز وضعیت جاری کشور، دور از واقعیت نیست.

اشرف غنی به قندهار رفت

اشرف غنی رییس جمهور در راس یک هیات بلند پایه‌ی دولتی صبح امروز (سه شنبه ۳۱ اسد)، به ولایت قندهار سفر کرد.

ترامپ هنگام اعلام استراتژی جدید آمریکا برای افغانستان:

کمک و شکیبایی ایالات متحده به افغانستان نامحدود و مانند چک سفید نیست

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اعلام راهبرد جدید این کشور برای افغانستان گفت که کمک و شکیبایی ایالات متحده نا محدود و مانند چک سفید نبوده بلکه از حکومت افغانستان خواستار کارکرد چشمگیر در زمینۀ اصلاحات و سهمگیری سیاسی، نظامی و غیرنظامی می باشد.

مراسم سوگواری به مناسبت شهادت امام جواد (ع) در کابل

مراسم سوگواری به مناسبت شهادت حضرت امام جواد (ع) در کابل از سوی تعدادی از جوانان و قاریان قران برگزار شد. در این مراسم رئیس شورای عالی قرانی افغانستان گفت که ما باید ائمه را الگوی زندگی خود قرار دهیم، تا در برابر دسیسه ها مبارزه نماییم.

نظام ریاستی یا پارلمانی؟؟

برخلاف دیدگاه برخی؛ نوع نظام سیاسی افغانستان نه ریاستی؛ بلکه نیمه ریاستی است یعنی عملاً تفکیک قوای مطلق وجود ندارد و نوع تعامل قوه ی مجریه و مقننه درتعیین تصمیم گیری ها موثر است

واکنش تند عبدالله، یونس قانونی و احمد ولی مسعود به اظهارات حکمتیار

بعد از اظهارات گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در جمع هوادارانش در بدخشان مبنی بر اینکه احمد شاه مسعود با سازمان جاسوسی پاکستان ارتباط داشته است، داکتر عبدالله رئیس اجرایی، یونس قانوی معاون سابق رئیس جمهور کرزی و احمد ولی مسعود برادر احمد شاه مسعود به این گفته های حکمتیار واکنش تندی نشان داده است.