آرشیو کامل

گزارشی از قیمت مواد مخدر در افغانستان و جهان

قیمت تریاک در افغانستان و جهان با توجه به تولید این ماده مخدر، متفاوت است، برای تولید یک کیلوگرم هروئین، ۱۶.۷ کیلوگرم تریاک نیاز است و قیمت خیابانی یک کیلوگرم هروئین در جهان غرب، نزدیک به ۱.۵ میلیون دالر است. در افغانستان قیمت یک کیلوگرام تریاک خشک در سال ۲۰۱۷، ۱۵۵ دالر است.

۵ سرباز ارتش در بادغیس به طالبان پیوستند

گزارش ها از ولایت بادغیس حاکی از آن است که ۵ سرباز ارتش با تعدادی سلاح به گروه طالبان ملحق شده اند. مقام های دولتی این خبر را تکذیب می کند اما طالبان گفته است این افراد با سلاح شان به این گروه پیوسته است.

چشم آمریکا به معادن باارزش افغانستان

اریک پرنس بنیانگذار شرکت امنیتی بلک واتر که چندی پیش ترامپ را ترغیب کرده بود تا جنگ افغانستان را به شرکت های خصوصی امنیتی واگذار کند، اکنون تلاش می کند تا رئیس جمهور آمریکا را متقاعد کند که معادن زیر زمینی افغانستان را استخراج کند.

ترامپ: افغانستان از شیکاگو امن تر است

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا جرم و جنایت را جزو بزرگترین مشکلات پیش روی کشورش خوانده و گفت که به عنوان مثال ایالت شیکاگوی آمریکا از نظر ناامنی شبیه به افغانستان است.

رئیس جمهور قصد برکناری محقق را دارد

گزارش ها حاکی از آن است که اشرف غنی رئیس جمهور قصد دارد، محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی را از وظیفه اش برکنار کند، وی گفته است که گناه محقق از جنرال دوستم بزرگ تر است.

پارلمان: حکومت باید روابط خود با آمریکا را به حالت تعلیق در آورد

مجلس نمایندگان افغانستان امروز با انتشار بیانیه ای اقدام آمریکا را در  به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل توهین به تمام مسلمانان جهان دانست. در این بیانیه نمایندگان مجلس از حکومت خواستند که در روابط با آمریکا تجدید نظر کنند.

یک عضو مجلس:

عده‌ای از هم‌پیمانان آمریکا، قهرمان صحنه اعتراض علیه آمریکا شده‌اند

زکریا زکریا، عضو مجلس نمایندگان در پی فرمان اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به بیت‌المقدس گفت که برخی از هم‌پیمانان امریکا پیش از این گفته بودند که این اقدام – انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس – در جهان اسلام واکنشی را در بر نخواهد داشت.

انتحار سیاسی ترامپ؛ پیام ها وپیامدها

خاورمیانه جدید، رویای دیرینه سیاستمداران آمریکا برای این منطقه ژئواستراتژیک، ژئواکانومیک بسیار حساس ومهم بوده وهست. خاور میانه جدید با تضعیف وسقوط حکومت های عربی مانند سوریه، عراق، لیبیا، مصر و.. می توانست منافع کلان امریکایی هارا در منطقه تامین کند. خاورمیانه جدید با ایجاد بحران در این منطقه حساس تاسیس می گردید.

قطعنامه نهضت اسلامی افغانستان در محکومیت اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل

بعد از اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مورد به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل، مسلمانان در سرتاسر جهان این اقدام را محکوم کردند. ﻧﻬﻀﺖ اﺳﻼﻣﻲ اﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎﻥ نیز ﺑﻪ ﻣﻨﺎﺳﺒﺖ ﮔﺴﺘﺎﺧﻲ اﺧﻴﺮﺗﺮاﻣﭗ ﺑﻪ ﻣﻘﺪﺳﺎﺕ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﺩﺭﻗﺪﺱ ﺷﺮﻳﻒ قطعنامه ای صادر کرده است.