۸۰۰ نظامی آمریکایی با پیشرفته ترین وسایل نظامی به افغانستان اعزام می شود

  • انتشار: ۵ حمل ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 20075

وبسایت خبری وابسته به ارتش آمریکا اعلام کرد روند استقرار ۸۰۰ سرباز آمریکایی از گروه های حمل‌ و نقل هوایی نیروی زمینی ارتش به افغانستان با اعزام آخرین گروه از این نیروها در افغانستان نهایی شد.

مسئول روابط عمومی پایگاه نظامی «لوئیس مک‌کورد» از استقرار نهایی آخرین گروه از سربازان حمل و نقل هوایی نیروهای زمینی ارتش آمریکا در افغانستان خبر داد.

سربازان حمل و نقل هوایی نیروی زمینی ارتش آمریکا که موسوم به «رپترز» است برای هشت ماه به منظور حمایت از ماموریت «آزادی عمل» نیروهای ویژه آمریکا که به صورت یک‌جانبه و بدون مشارکت نیروهای امنیتی افغان صورت می‌گیرد به افغانستان اعزام شده‌اند.

این تیپ شامل چندین گروه نظامی از جمله گروه نیروهای شناسایی و حمله، گروه بالگردهای تهاجمی، گروه حمل و نقل رزمی هوایی و نیروهای گاردملی آمریکا است.

ویلیام راین فرمانده این نیروهای گفته است که  این گروه با استفاده از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها، موفقیت در ماموریت‌های نظامی را تضمین می‌کند.

این واحد اعزامی از بالگردهای «بلک هاوک»، «چینوک» و «آپاچی» برای حمل و نقل و عملیات‌های تهاجمی استفاده خواهد کرد.

مقامات ارتش آمریکا چندی قبل نیز از اعزام ۵۰۰ نیروی نظامی تازه نفس تحت برنامه «جابجایی و چرخش نیرو» تا تابستان سال جاری به افغانستان خبر داده بود.

این در حالی صورت می‌گیرد که جنرال ‌نیکلسون فرمانده نیروهای ناتو و آمریکایی در افغانستان به شدت برای افزایش سربازان آمریکایی در افغانستان تلاش می‌کند زیرا وی معتقد است که بن‌بست جنگ کنونی در افغانستان تنها با افزایش نیروهای خارجی در این کشور شکسته خواهد شد.

چندی قبل جنرال وتل فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا از همکاری با نیکلسون به منظور آماده‌سازی راهبرد جدیدی در قبال جنگ افغانستان مبتنی بر افزایش سربازان آمریکایی خبر داد.

از سویی هم جان‌مکین سناتور ارشد جمهوری‌خواه و رئیس کمیته نیروهای مسلح آمریکا نیز از طرح افزایش سربازان آمریکایی در افغانستان حمایت می‌کند.

اما با این وجود به نظر می‌رسد که جنرال ماتیس وزیر دفاع آمریکا در رابطه با افزایش سربازان آمریکایی در افغانستان بسیار محتاط عمل می‌کند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۱ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *