۱۲ رینجر و ۱۴ هاموی که در اختیار طالبان بود از بین برده شد

  • انتشار: ۱۷ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 35280

امنیت ملی افغانستان گفته است در عملیات نیروهای ویژه آنها در هلمند ۱۲ رینجر و ۱۴ هاموی نیروهای امنیتی که در اختیار طالبان بود، از بین برده شده است.

امنیت ملی روز گذشته (شنبه) با نشر خبرنامه گفته است که در عملیات ویژۀ نیروهاى امنیت ملى در هلمند، ١٢ عراده رنجر و ١۴ عراده هاموى آنان که از نیروهاى دولتى در جریان عملیات به دست آورده بودند، از بین رفته است.

در خبرنامه آمده است که در این عملیات، به تعداد ۱۲ عراده واسطۀ رینجر، ۱۴ عراده هاموی، ۵ عراده موترهای مختلف النوع، ۲۶ عراده موترسایکل، ۱۶ میل اسلحه مختلف النوع ، ۵۰۰ کیلوگرام موادانفجاریه، ۵ پایه مخابره، ۴۰ حلقه ماین های مختلف النوع، هزاران فیر مرمی سلاح های ثقیل و خفیف و مقدار زیادی تجهیزات نظامی و تبلیغاتی گروه طالبان نیز از بین رفته است.

این در حالی است که در این اواخر، طالبان با به کارگیری از این موترهای ارتش بر پایگاه های نیروهای ارتش حمله کرده اند و تلفات بسیاری به این نیروها وارد کرده اند.

در ماه گذشته در حمله بر قول اردوی ۲۰۹ شاهین، حمله بر ولسوالی ناوۀ هلمند، حمله بر فرماندهی پلیس پکتیا و حمله بر پایگاه نیروهای ارتش در ولسوالی میوند ولایت قندهار از موترهای ارتش به ویژه هاموی کار گرفته اند.

حمله با موترهای هاموی شیوۀ تازه حمله های طالبان بر نیروهای دولتی است که جلوگیری از آن دشوار نیز گفته می شود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *