۱۱ افغان در پاکستان به ظن دست داشتن در گروه های تروریستی همراه با سلاحشان گرفتار شدند

  • انتشار: ۲۸ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: فرهنگ و اجتماع
  • شناسه مطلب: 19774

مقامات نظامی پاکستان اعلام کردند در عملیات برای سرکوبی تروریستان در شهرهای مختلف این کشور ۴۶ مظنون به شمول ۱۱ افغان را همراه با سلاح و مهماتشان گرفتار کردند.

در اعلامیه ارتش پاکستان گفته شده است؛ نیرو های امنیتی پاکستان، ده ها مظنون به شمول افغان ها را در یک عملیات تازه که بخشی از برنامۀ سرکوبی گروه های تندرو عنوان شده، بازداشت کرده است.

در ادامه این اعلامیه که روز جمعه به نشر رسید، نوشته شده است که در “عملیات مشترک جستجو و استخباراتی” در چندین شهر پاکستان به شمول اسلام آباد، ۴۶ مظنون به شمول ۱۱ افغان بازداشت و سلاح و مهمات نیز ضبط شده است.

در اعلامیۀ اردوی پاکستان جزییات بیشتری در رابطه به نشر نرسیده است.

بعد از وقوع چندین انفجار در نقاط مختلف پاکستان، این کشور مرزهای خود با افغانستان را مسدود کرد و عملیاتی را با نام “ردالفساد” در مناطق مختلف ایالت خیبرپختونخوا آغاز کرد، گفته می شود در عملیات نظامی این کشور علیه ده ها مظنون به دست داشتن در گروه های تندرو بازداشت شده است.

چندی پیش ارتش پاکستان با انتشار بیانیه ای گفته بود ” در سراسر پاکستان، بیش از صد نفر کشته شده و صد ها نفر دیگر به ظن تروریست بودن، توقیف شده است، که اکثریت این افراد افغان های پشتون بوده اند”.

همچنان مقامات پاکستانی گفته بودند که رهنمای افغانِ حمله کنندۀ لاهور نیز در میان توقیف شده هایی است که چندی پیش در عملیات نظامیان ارتش پاکستان در مناطق مختلف این کشور به راه انداخته شده بود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=19774

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *