۱۰ میدان هوایی پرتردد جهان در سال ۲۰۱۶

  • انتشار: ۲۴ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 19576

شورای بین المللی میادین هوایی در جدیدترین گزارش خود فهرست ۱۰ میدان هوایی پرتردد جهان در سال ۲۰۱۶ را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری سی ان ان؛ شورای بین المللی میدان های هوایی در جدیدترین گزارش خود فهرست ۱۰ میدان هوایی پرتردد جهان در سال ۲۰۱۶ را اعلام کرد که بر این اساس، میدان هوایی بین‌المللی “هاتسفیلد جکسون” در آتلانتای آمریکا با بیش از ۱۰۴ میلیون مسافر برای نوزدهمین سال متوالی عنوان پر رفت و آمدترین میدان هوایی جهان در سال ۲۰۱۶ را از آن خود کرد. با توجه به گزارش این شورای بین المللی، حجم جابجایی مسافر در این میدان هوایی نسبت به سال ۲۰۱۵ با افزایش ۲٫۶ درصدی مواجه بوده است.

آتلانتا یکی از بنادر مهم در شمال آمریکا است و مرکز اتصال بسیاری از پروازهای داخلی و خارجی به این کشور محسوب می شود. همچنین بیش از ۸۰ درصد پروازهای داخلی آمریکا از این میدان هوایی انجام می‌شود.

میدان هوایی بین المللی پکن در چین با جابجایی بیش از ۹۴ میلیون مسافر در جایگاه دوم این فهرست قرار دارد. حجم جابجایی مسافر در این میدان هوایی نسبت به سال ۲۰۱۵ با افزایش ۵ درصدی همراه بوده است.

میدان هوایی بین الملل دوبی در امارات متحده عربی نیز با جابجایی ۸۳ میلیون مسافر در سال گذشته میلادی رتبه سوم این فهرست را به خود اختصاص داد. حجم جابجایی مسافر در این میدان هوایی نسبت به سال ۲۰۱۵ بیش از ۷ درصد افزایش داشته است.

میدان هوایی بین المللی لوس‌آنجلس در آمریکا در سال ۲۰۱۶ بیش از ۸۱ میلیون مسافر را جابجا کرده است. این میدان هوایی با ۸ درصد رشد در جابجایی مسافران از رتبه هفتم به رتبه چهارم صعود کرده است.

میدان هوایی بین الملل هاندا در توکیو جاپان نیز با جابجایی ۷۹ میلیون مسافر در سال گذشته میلادی رتبه پنجم این فهرست را به خود اختصاص داد. حجم جابجایی مسافر در این میدان هوایی نسبت به سال ۲۰۱۵ بیش از ۶ درصد افزایش داشته است.

میدان هوایی بین المللی اوهر در شیکاگو با جابجایی بیش از ۷۸ میلیون مسافر در جایگاه ششم این فهرست قرار گرفت. این میدان هوایی تنها با ۲ درصد رشد در جابجایی مسافران از رتبه چهارم به رتبه ششم سقوط کرده است.

میدان هوایی بین المللی هیترو در لندن با جابجایی بیش از ۷۵ میلیون مسافر در سال گذشته میلادی رتبه هفتم این فهرست را به خود اختصاص داد. این میدان هوایی تنها با یک درصد رشد در جابجایی مسافران از رتبه ششم به رتبه هفتم سقوط کرده است.

میدان هوایی بین الملل هنگ کنگ در چین نیز با جابجایی ۷۰ میلیون مسافر در سال گذشته میلادی رتبه هشتم این فهرست را به خود اختصاص داد. حجم جابجایی مسافر در این میدان هوایی نسبت به سال ۲۰۱۵ بیش از ۳ درصد افزایش داشته است.

همچنین، میدان هوایی بین المللی پودونگ در چین با جابجایی ۶۶ میلیون مسافر در سال گذشته میلادی رتبه نهم این فهرست را به خود اختصاص داد. حجم جابجایی مسافر در این میدان هوایی نسبت به سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۰ درصد افزایش داشته است.

میدان هوایی دالاس آمریکا نیز با جابجایی ۶۵ میلیون مسافر در سال گذشته میلادی درجایگاه دهم قرار گرفت.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=19576

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *