‍ پیام مهم فقیه عالیقدر«حضرت آیت الله ساجدی» در خصوص انتخابات پارلمان

  • انتشار: ۲۱ میزان ۱۳۹۷
  • سرویس: انتخابات
  • شناسه مطلب: 48644

به گزارش خبرگزاری اطلس، «آیت‌الله ساجدی» از علمای برجسته افغانستان در رابطه با انتخابات پارلمانی کشور پیامی را صادر کرد.

در این پیام آمده است که پیرو پیام‌های قبلی و با تاکید مجدد بر حضور با شکوه ملت در پای صندوق‌های رای و هم تلاش بی‌وقفه مسئولان امنیتی برای تامین امنیت کامل انتخابات و نیز مراقبت از رای مردم و جلوگیری از هر نوع تقلب و یا مهندسی انتخابات؛ نکات فوری ذیل با کاندیداهای محترم در میان گذاشته می‌شود.
از اینکه صحنه انتخابات را پر شور ساختید و با انرژی کامل وارد کارزار انتخابات شده اید جای قدردانی دارد.

این بیانیه می‌افزاید: حضور پرشور و انرژی کاندیداها در کارزار انتخاباتی قابل تحسین است، اما بر اساس مطالعات میدانی و گزارش‌های واصله از مناطق مختلف افغانستان بطور قطع نمی‌توان اعلام کرد که روند کنونی بسوی شکستن و تخریب آراء پیش نمی‌رود.

در ادامه این بیانیه اضافه می‌کند: اینجانب در کنار مراجع معظم و علمای مکرم و ملت شریف با اضطراب به این صحنه نگاه می‌کنم و از این رو در پیشگاه خداوند متعال و وجود مقدس حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنافداه از تمام کاندیداهای محترم تمنا می‌کنم برای حفظ سبد رای افراد مومن و متعهد از شکست آراء جلوگیری کنند.

همچنین دربیانیه آمده : بنابر نظر کارشناسان و نظر سنجی‌های موسسات علمی بی‌طرف در خوشبینانه‌ترین شکل ممکن با پیگیری روند حاضر کمترین اشخاص حاضر در صحنه رقابت کارت ورود به مجلس شورا را اخذ خواهند کرد و یقین بدانید که کسانی که در تلاش برای مهندسی انتخابات هستند از این تفرقه و تشطط آراء استفاده خواهند کرد!

آیت‌الله سبحانی در پایان بیانیه خود افزود: عاجزانه از همه کاندیداهای محترم تقاضا می‌کنم با تفکر به آینده مردم محروم‌تان موجب شوید نیروهای بیشتری وارد مجلس شوند و مبادا با اصرار بر احساس مزعوم تکلیف‌گرایی ؛ با ادامه حضور خود در صحنه آخرین شانس‌ها را از نیروهای ارزش‌گرا بگیرید و نیروهای متخصص، با دیانت و مورد حمایت علماء و مردم و بدور از سابقه‌های سوء و جنجالی فرصت دهید که این بار با رای بالا وارد مجلس شوند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *