یک نظامی بلند پایه روسی در سوریه کشته شد

  • انتشار: ۱۷ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: امنیت و حوادث
  • شناسه مطلب: 19248

وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه اعلام کرد یک سرباز روس دوم مارچ زمانی که ارتش سوریه با پشتیبانی هواپیماهای جنگی روسی شهر تدمر را از اشغال گروه تروریستی داعش آزاد کرد، کشته شد.

خبرگزاری های روسیه به نقل از بیانیه ای که وزارت دفاع منتشر کرد گزارش دادند آرتیوم قربانف Artiom Gorbounov مسئول تامین امنیت گروه مشاوران نظامی روسیه در سوریه بود و دوم مارچ نزدیک تدمر کشته شد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد این سرباز زمانی کشته شد که جنگجویان داعش تلاش کردند به مواضع نیروهای سوری که مشاوران نظامی روسیه در آنجا حضور داشتند نفوذ کنند.

تدمر در فهرست میراث جهانی ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مسکو، تدمر از آغاز مناقشه سوریه در سال ۲۰۱۱ بارها دست به دست شده است: داعش ماه مه ۲۰۱۵ این شهر را اشغال کرد و حکومت سوریه مارچ ۲۰۱۶ آن را آزاد کرد و ماه دسامبر دوباره این شهر به دست داعشی ها افتاد.

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه و ارتش سوریه دوم مارچ همزمان از آزاد سازی تدمر خبر دادند.

با کشته شدن آرتیوم قربانف شمار افسران نظامی روسیه که از آغاز مداخله این کشور در سوریه در سپتامبر ۲۰۱۵ با درخواست بشار اسد رئیس جمهوری سوریه کشته شدند به ۲۷ نفر رسید.

روسیه اول اوت ۲۰۱۶ با کشته شدن پنج نظامی خود در حادثه سقوط یک هلیکوپتر که در شمال غرب سوریه هدف قرار گرفت سنگین ترین تلفات را متحمل شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *