یک ائتلاف ضد حکومتی به زودی اعلام موجودیت خواهد کرد

  • انتشار: ۱۶ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر 2
  • شناسه مطلب: 35250

در روزهای گذشته تعدادی از نمایندگان مخالف حکومت و سیاستمداران در دیدار با یکدیگر بروی شکل گیری یک ائتلاف توافق کردند. این ائتلاف با مشارکت نمایندگانی از ولایت های شرقی و جنوبی و همچنین سیاستمداران مخالف حکومت تشکیل خواهد شد.

عبدالظاهر قدیر عضو مجلس نمایندگان می‌گوید که ائتلاف بزرگ ضد حکومتی دیگر در حال تشکیل است و به زودی موجودیت خود را اعلام خواهد کرد.

آقای قدیر خاطرنشان کرد که این ایتلاف بزرگ از کارکردهای خوب حکومت استقبال و حمایت کرده ولی از کارکردهای غیر قانونی تفرقه افگنانه حکومت با جدیت تمام جلوگیری خواهد کرد.

قدیر گفت، ایتلاف سیاسی قوی متشکل از اعضای شورای ملی، احزاب سیاسی، استادان دانشگاه‌ها، تحلیلگران و فعالان مدنی به زودی اعلام موجودیت خواهد کرد.

این عضو مجلس تأکید دارد که این ایتلاف برای وحدت میان مردم افغانستان کار کرده و در برابر هرگونه تعصب قومی ایستاده‌گی خواهد کرد.

به گفته او، این ایتلاف با هرگونه تصمیم گیری پت و پنهان در پشت درهای بسته مخالف خواهد بود.

او تأکید ورزید که این ایتلاف، از تصامیمی که در کشور برای رفاه مردم باشد حمایت می کند و با تصامیم حکومت که به خواست مردم نباشد مخالفت خواهد کرد.

این در حالیست که پنجشنبه هفته گذشته تعدادی از نمایندگان احزاب جمعیت، جنبش، وحدت مردم افغانستان و تعدادی از وکلای پارلمان و سیاستمداران نشستی را در کابل برگزار کردند و بروی بحران جاری در کشور بحث کردند، آنان همچنین حمایت شان از ادامه کار عطا محمد نور در بلخ و جنرال عبدالرازق در قندهار اعلام کردند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *