گفت و گوی حامد کرزی با سفرای آمریکا و آلمان در کابل

  • انتشار: ۲۸ ثور ۱۳۹۴
  • سرویس: سیاست
  • شناسه مطلب: 5502

به گزارش خبرگزاری اطلس به نقل از تسنیم، دفتر حامد کرزی رئیس‌جمهور سابق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: سفرای آمریکا و آلمان در کابل در دیدار با حامد کرزی در مورد مسائل افغانستان و منطقه‌ تبادل نظر کردند.

بر اساس این بیانیه، در این دیدار ضمن بحث در مورد مسائل منطقه‌ای، حامد کرزی و سفرای آمریکا و آلمان روی موضوعاتی از قبیل وضعیت افغانستان در منطقه، مسائل اقتصادی نیز گفت‌وگو کردند.

با وجود اینکه حامد کرزی رئیس‌جمهور پیشین افغانستان در حکومت وحدت ملیکشور هیچ نقش رسمی مدیریتی یا اجرایی ندارد، اما به عنوان یک فعال سیاسی در این کشور هنوز از جایگاه قابل توجهی برخوردار است.

با این حال، در بیشتر دیدارهای مقامات خارجی از افغانستان، حامد کرزی به عنوان یکی از میزبانان اصلی مهمانان خارجی در مجالس و محافل رسمی دولتی حضور دارد.

چندی پیش زمزمه‌هایی مبنی بر تشکیل اپوزیسیون جدید دولت افغانستان تحت رهبری کرزی مطرح شد که پس از مدتی این موضوع با تکذیب صریح وی مواجه شد.

رئیس‌جمهور سابق افغانستان پس از آن اعلام کرد که به هیچ وجه در نظر ندارد به عنوان اپوزیسیون دولت وارد عمل شود و یا پشت پرده سیاستگذاری این کشور حضوری داشته باشد اما با این حال وی در دعوت رسمی از کشورهای مهم منطقه مانند هند و چین در ماه‌های گذشته دیدن کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=5502

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *