گران ترین و ارزان ترین شهرهای جهان برای زندگی و یا سفر کدامند؟

  • انتشار: ۲ حمل ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 19965

واحد اطلاعاتی نشریه اکونومیست در گزارش امسال خود با ارزیابی هزینه بیش از ۱۵۰ گونه کالا و خدمات در ۱۳۳ شهر بزرگ روی زمین، سنگاپور، هنگ کنگ و زوریخ را به ترتیب در صدر فهرست گرانترین شهرها برای زندگی یا سفر برآورد کرده است و شهر کراچی در پاکستان و بنگلور در هند به ترتیب ارزان ترین شهرها در این فهرست قرار گرفته است.

با قرار گرفتن توکیو، اوساکا و سئول در رده‌های بعدی، پنج شهر از شش شهر صدر جدول گرانترین شهرهای جهان را شهرهای خاور دور آسیا تشکیل داده اند.

در ارزیابی واحد اطلاعاتی اکونومیست، جنوا و پاریس مشترکا در رتبۀ هفتم، نیویورک و کپنهاگ با هم در رده نهم و لوس آنجلس، اسلو به اتفاق در رتبۀ دهم گرانترین شهرها قرار گرفته اند.

در گزارش امسال، سیدنی و ملبورن به ترتیب در رده چهاردهم و پانزدهم، وین بیست و یکم، لندن در رتبۀ بیست و چهارم، واشنگتن بیست و هفتم، رم سی و پنجم و برلین در رده پنجاه و یکم از نظر گرانی هزینه زندگی برآورد شده اند.

در گزارش امسال واحد اطلاعاتی اکونومیست درباره هزینه زندگی در شهرهای جهان، کراچی، بنگلور، لاگوس و آلماتی به ترتیب در رتبه‌های ۱۳۰ تا ۱۳۳ ارزانترین شهرهای زمین برای زندگی یا سفر ارزیابی شده اند.

واحد اطلاعاتی اکونومیست که در لندن مستقر است با دفاتری در بیش از ده ها شهر و شبکه‌ای مرکب از حدود صدها کارشناس و تحلیل گر در سراسر جهان، بعنوان منبعی اطلاعاتی برای شرکت ها، ادارات دولتی، موسسات مالی و سازمانهای علمی در امر سرمایه گذاری بشمار می رود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۱ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *