کمک مالی دیپلمات سعودی به یک نامزد انتخاباتی

  • انتشار: ۱۹ میزان ۱۳۹۷
  • سرویس: انتخابات
  • شناسه مطلب: 48584

به گزارش خبرگزاری اطلس، براساس اظهار یک دپلومات پاکستانی مقیم کابل،‌ نجیب کابلی عضو پیشین ولسی جرگه که مدتی نیز تلویزیون تحت کنترول وی به نام امروز، بدلیل پخش بدترین برنامه ها علیه اسلام و عنعنات مردم مسلمان افغانستان با حکم وزارت اطلاعات و فرهنگ تعطیل شده بود یک ماه پیش محفلی را با حضور برخی دپلومات های سعودی و پاکستانی در پوشش تجار و بازرگانان خارجی در بوستان شمالی برگزار کرد.

در این مهمانی که برخی زنان و دختران نیمه عریان من‌حیث میزبان از مهمانان پذیرایی می کردند، نجیب کابلی ضمن انتقاد جدی به عملکرد برخی مقامات جهادی از جمله استاد خلیلی، کرزی، حکمتیار و سیاف، خواستار توجه و کمک مالی از سوی سعودی ها با هدف پیروزی در انتخابات ولسی جرگه و تشکیل لابی قوی حامی اعراب در ولسی جرگه آینده شد.

همچنین دری نیوز نوشت؛ این پیشنهاد با استقبال سعودی روبرو شده و در همان محفل مبلغ ۵۰۰ هزار دالر من‌حیث کمک انتخاباتی به وی داده است.

این اتفاق در حالی دور از چشم خبرنگاران و رسانه‌ها رخ داده است که در ماههای گذشته قوماندان امنیه کابل گفته بود نجیب‌الله کابلی، رهبر حزب مشارکت ملی در تاریخ یکم ثور گذشته از منطقه حوزه چهارم از سوی پولیس به اتهام فریب، اختطاف یک بازرگان و اختلاس دستگیر شده است.

این را هم بخوانید:  نعیم حقمل به حیث رییس عمومی اداره عالی بررسی افغانستان منصوب شد
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *