کشته و زخمی شدن حدود ۱۰۰ عضو طالبان در هرات

  • انتشار: ۲۹ عقرب ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگ و اجتماع
  • شناسه مطلب: 33469

در پی عملیات نیروهای ارتش در ولسوالی شیندند ولایت هرات ۷۵ جنگجوی طالبان کشته شد، در این عملیات تعداد دیگری از اعضای طالبان زخمی شده است و حدود ۱۰ تن دیگر از جنگجویان این گروه بازداشت شده است.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات می‌گوید که این عملیات زیر نام “عزم خالد نمبر ۲۱” در روستاهای “سرایک، میر حیدر، ده علی بیک، ده نو و ده پهلوان” منطقه عزیز آباد ولسوالی شیندند، برای از بین بردن طالبان شورشی راه اندازی شده بود.

به گزارش هرات تایمز، جیلانی فرهاد، سخنگوی دفتر والی هرات می‌گوید که این عملیات زیر نام “عزم خالد نمبر ۲۱” در روستاهای “سرایک، میر حیدر، ده علی بیک، ده نو و ده پهلوان” منطقه عزیز آباد ولسوالی شیندند، برای از بین بردن طالبان شورشی راه اندازی شده بود.

آقای فرهاد افزود که در این عملیات ۷۵ طالب شورشی کشته، ۲۵ طالب زخمی و ۱۲ طالب دیگر بازداشت شدند.

سخنگوی دفتر والی هرات علاوه کرد که مناطق زیر نفوذ “ملا نجیب” ولسوال نام نهاد طالبان شورشی در ولسوالی شیندند هرات زیر حملات نیروهای ارتش قرار گرفت.

در پی این حملات؛ شش قرار گاه طالبان در زیرکوه همراه با “چهار عراده موتر سراچه، دو عراده تانک هاموی، دو عراده رنجر و یک عراده موتر تیز رفتار” تخریب شده است.

گفتنیست که چندی پیش نیز در عملیات هوایی نیروهای ارتش در شیندند ملا کامران فرمانده کلیدی طالبان شورشی همراه با چهار فرمانده دیگر این گروه کشته شدند.

سخنگوی دفتر والی هرات علاوه کرد که مناطق زیر نفوذ “ملا نجیب” ولسوال نام نهاد طالبان شورشی در ولسوالی شیندند هرات زیر حملات نیروهای ارتش قرار گرفت.

طالبان تاکنون در این مورد اظهار نظری نکرده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=33469

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *