چهار آموزگار مکتب افغان-ترک آزاد شدند

  • انتشار: ۲۶ قوس ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگ و اجتماع
  • شناسه مطلب: 34479

چهار استاد مکتب افغان – ترک که هفته گذشته توسط نیروهای امنیت ملی در کابل بازداشت شده بودند، رها شدند. ریاست امنیت ملی این خبر را تائید کرده است. این استادان ( سه نفر ترک و یک نفر افغان) سه‌شنبه گذشته از سوی امنیت ملی و به “ظن مسائل امنیتی” بازداشت شده بودند.

چند روز قبل، نیروهای امنیتی به مکتب دخترانه افغان ترک یورش برده و چهار اموزگار این مکتب را بازداشت و با خود برده اند.

در عین حال، روز گذشته کمیته خانواده های مکتب های افغان ترک چگونگی عملکرد نیرو های امنیتی بر این مکتب دخترانه را به دادستانی شکایت کردند.

این کمیته ادعا نموده است که تا اکنون پرونده استادان بازداشت شده از سوی نیرو های امنیتی به دادستانی نرسیده است.

آنها به حکومت هشدار دادند و احتمال تسلیم دهی استادان را به دولت ترکیه خیانت ملی دانستند.

از سوی هم گفته می شود که حکومت افغانستان و ترکیه هیچ توافقی در بارۀ سپردن شهروندان شان به یکدیگر ندارند و نیز دو تن از این آموزگاران ترک، به دفتر سازمان ملل در کابل، درخواست پناهندگی داده اند.

این در حالیست که والدین شاگردان مکاتب افغان ترک صبح روزچهارشنبه‌گذشته با برگزاری نشست اعتراضی با حضور سرپرست وزارت معارف مواضع خود را درباره این مکاتب در اعلامیه ای بیان کردند.

در اعلامیه کمیته والدین شاگردان مکاتب ا فغان ترک آمده است که خانواده های شاگردان مکاتب افغان ترک، یورش مسلحانه منصوبان ریاست عمومی امنیت ملی بر خوابگاه دخترانه لیسه نسوان افغان ترک را شدیداً تقبیح نموده و این عمل را غیر قانونی و غیر اسلامی و مغایر با ارزش های ملی کشور می دانند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=34479

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *