ولسوالی لعل و سرجنگل ولایت غور با تهدید شدید داعش و طالبان روبرو است

  • انتشار: ۱۰ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 21471

تعدادی از باشندگان ولسوالی لعل و سرجنگل در ولایت غور می گویند؛ بیش از ۴۵ روستای ولسوالی لعل‌ و سرجنگل غور با تهدید امنیتی از جانب طالبان و داعش روبه‌رو هستند.

شماری از باشنده‌گان ولسوالی لعل‌وسرجنگل می‌گویند، در حال حاضر گروه‌های داعش و طالبان در این ولسوالی تلاش دارند تا بخش‌های مرزی آن را ناامن بسازند. آنان از نهادهای امنیتی می‌خواهند تا جلو تحرکات طالبان و داعش را در این ولایت بگیرند.

به گزارش سلام وطندار، عارف وفایی باشندۀ لعل‌وسرجنگل می‌گوید که در این اواخر گروه‌های تروریستی داعش و طالبان در این ولسوالی دیده شده‌‌اند و از مردم عشر و زکات گردآوری می‌کنند.

امید توانا، یک باشندۀ دیگر این ولسوالی می‌گوید، گروه‌های طالبان و داعش مانع کشت‌وکار آنان می‌شوند.

ناظرحسین معاون، فرمانده پولیس ولسوالی لعل‌وسرجنگل با تأیید این تهدیدها می‌گوید، اکنون بیش از ۴۵ روستا که هم‌مرز با منطقۀ مرغاب شهر فیروزکوه و ولایت‌های سرپل و دایکندی هستند با تهدید گروه‌های داعش و طالبان روبه‌رو است.

آقای معاون می‌گوید، تجهیزات نظامی نیروهای امنیتی این ولسوالی به اندازه‌یی نیست که این گروه‌ها را سرکوب کنند. او خواهان توجه جدی مقام‌های بلندپایۀ امنیتی در این زمینه است.

مقام‌های امنیتی لعل‌وسرجنگل می‌گویند، سال گذشته نیز گروه‌های تروریستی بر برخی از روستاهای شمالی این ولسوالی حمله کردند و یک روستا را به آتش کشیدند و داروندار باشند‌گان چندین روستای دیگر را به تاراج بردند.

این را هم بخوانید:  نامزدان کمیسیون‌های انتخاباتی امروز به ریاست جمهوری معرفی می‌شوند

اما عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور این اظهارات را رد می‌کند و می‌گوید که ولسوالی لعل‌وسرجنگل از ولسوالی‌های امن این ولایت به شمار می‌رود و تاکنون هیچ گزارشی در بارۀ تحرکات طالبان و داعش از این ولسوالی برای آنان نرسیده است.

سخنگوی والی غور می‌افزاید که در صورت وجود هرگونه ناامنی در این ولسوالی، نیروهای امنیتی برای سرکوب شورشیان اقدام خواهند کرد.

این در حالیست که چندی پیش یک مولوی که از جمله اعضای داعش و دیگر گروه های تروریستی است و متهم به کشتن بیش از ۳۰ تن در ولایت غور بود توسط امنیت ملی رها شد.

این فرد کشتن ۳۰ غیر نظامی، سنگسار رخشانه و ده ها مورد از جنایات را در پرونده دارد.

مقام های ولایت غور تاکنون هدف از رهایی این فرد را به طور واضح روشن نساخته اند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۱ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *