وعده های رئیس جمهور در دیدار با مردم غرب کابل

  • انتشار: ۲۸ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 47850

رئیس جمهور اشرف غنی در دیدار با تعدادی از مردم غرب کابل گفت که امنیت کابل با خویش خوری و تیکه داری مواجه بود، اما اکنون این وضعیت تغییر کرده و افراد توانمند باید جای افراد بی ظرفیت را بگیرد.

ارگ با نشر بیانیه ای نوشته است که اشرف غنی رئیس‌جمهور، شب گذشته  با تعداد کثیری از بزرگان، متنفذین، علما و جوانان غرب کابل در قصر سلام‌خانه دیدار کرد.

رئیس‌جمهور گفت که همگرایی و وحدت مردم افغانستان بی‌نظیر است، هدف قراردادن هزاره‌ها و شیعه‌ها، قابل قبول نیست و باید در مقابل این عمل غیر اسلامی و انسانی تروریستان، اقدام همه جانبه شود.

وی افزود که از همین جهت، تصمیم و ارادۀ ما برای این هدف جدی است و تغییرات در بخش امنیتی کابل به همین منظور صورت گرفته است. رئیس‌جمهور از همکاری مردم با نیروهای امنیتی قدردانی نمود و بر تقویت این همکاری‌ها، تأکید ورزید.

رئیس‌جمهور غنی علاوه کرد که امنیت کابل با خویش‌خوری‌ها و تیکه‌داری مواجه بود که اکنون وضعیت تغییر کرده است و باید واسطه‌گری و بی‌کفایتی ختم‌شود و افراد توانمند، جای افراد ناکارا و بی‌ظرفیت را بگیرند.

وی اضافه‌کرد که اکنون جنگ سراسری علیه مردم افغانستان جریان دارد و هدف آن، تضعیف نیروهای امنیتی ودفاعی ماست و باید اجماع غیر سیاسی در حمایت از قوای امنیتی ودفاعی، شکل گیرد.

این را هم بخوانید:  دیدار دوستم با خلیل‌زاد در ترکیه

رئیس‌جمهور گفت که قوای امنیتی و دفاعی ما در حال حاضر، ظرفیت دفاع از خاک‌شان را دارند و  دشمن نتوانسته است که به اهداف خود در سقوط برخی ولایات دست یابد و داعش در ننگرهار نیز به شکست مواجه شده است.

رئیس‌جمهور محمداشرف غنی گفت که داعش را باید از لحاظ فکری نیز به شکست مواجه سازیم و از علمای اهل تسنن و تشیع خواست تا دراین خصوص اجماع نمایند.

رئیس‌جمهورغنی گفت که جنگ کنونی چند بُعدی است که وحدت ملی، وفاق ملی، حاکمیت قانون، قوای امنیتی و دفاعی و مردم ما را هدف قرار می‌دهد و جنگ امروز، برخلاف گذشته، فاقد اصول می‌باشد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *