وزیر خارجه پاکستان: مسبب ورود جنگ افغانستان به داخل خاک پاکستان جنرال مشرف است

  • انتشار: ۱۱ سنبله ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 29838

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از اکسپرس نیوز خواجه آصف وزیر امور خارجه پاکستان در جلسه پارلمان پاکستان با اشاره به سخنان اخیر ترامپ علیه پاکستان آن را اتهاماتی بی‌اساس دانسته و گفت: ضعف سیاسی و اشتباهات ژنرال مشرف باعث شده تا مشکلات جنگ افغانستان به داخل خاک پاکستان کشیده شود.

خواجه آصف تصریح کرد: پرویز مشرف خاک پاکستان را در اختیار آمریکا و نیروهای نظامی آن قرار داد تا به افغانستان یورش ببرند و همین باعث شده تا پس از گذشت ۱۶ سال هنوز کشور ما گرفتار تبعات ناشی از این جنگ باشد.

وزیر امور خارجه پاکستان افزود: خوشبختانه تمام مردم کشورما در مورد آمریکا هم‌نظر هستند و ما بدون واهمه به تمام تهدیدات آمریکا پاسخ می‌دهیم.

وی افزود: اراده مردم پاکستان با آغاز عملیات ضرب عضب مشخص شده است و تمام جهان شاهد هستند که ما در مبارزه با تروریسم تا چه اندازه جدی هستیم .

پارلمان پاکستان علیه بیانات ترامپ در حالی تشکیل جلسه داده است که پیش از این نمایندگان سنا نیز خواستار احضار سفیر آمریکا و برخورد جدی با سخنان ترامپ شده‌اند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا پاکستان را به پناه دادن به تروریست‌های افغانستانی متهم کرده و تهدید کرده بود که کمکهای مالی واشنگتن به اسلام‌آباد را قطع خواهد کرد.

سیاستمداران پاکستانی علیه سخنان ترامپ واکنش نشان داده واعلام کردند: که نیازی به کمک‌های مالی آمریکا ندارند و در مقابل هر تهدیدی قاطعانه خواهند ایستاد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=29838

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *