وزیر خارجه هند: پاکستان تولید کننده تروریست است

  • انتشار: ۲ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 30960

در پی سخنرانی سوشما سوراج وزیر خارجه هند در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و انتقاد صریح از پاکستان، روابط بین هند و پاکستان دوباره دچار تنش شده است. خانم سوراج پاکستان متهم کرده است که تروریست تولید می کند.

وزیر امور خارجه هند: هند دانشمند، داکتر و مهندس تربیت می کند شما (پاکستان) چه چیزی تولید کرده‌اید؟ شما تروریست تولید کرده اید.

وزیر امور خارجه هند با انتقاد از پاکستان در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت پاکستان به جهان تروریست می فرستد در حالی که هند بهترین داکتران و مهندسان را تربیت می کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مقر سازمان ملل، سوشما سوراج وزیر امور خارجه هند در مجمع عمومی سازمان ملل گفت «چرا امروز هند یک ابرقدرت در زمینه فناوری اطلاعات در جهان است و پاکستان به عنوان کارخانه صدور تروریست به جهان شناخته می شود؟»

خانم سواراج تاکید کرد«هند دانشمند، پزشک و مهندس تربیت می کند. شما (پاکستان) چه چیزی تولید کرده اید؟ شما تروریست تولید کرده اید.»

سوراج این سخنان را در واکنش به اظهارات شاهد خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان بیان کرد که چند روز پیش در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل هند را به «توسل بیش از حد به زور و دست زدن به اقدامات کور کورانه» در کشمیر متهم کرد. پس از سخنرانی روز پنجشنبه عباسی در مجمع عمومی، یک دیپلمات هندی کشور پاکستان را «تروریستان» خواند.

پاکستان روز جمعه از کشته و زخمی شدن حدود بیست نفر بر اثر حمله توپخانه ای هند به مناطقی در خاک این کشور خبر داد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *