وزیر خارجه روسیه: راهبرد آمریکا با کاربرد زور در افغانستان بی فایده است

  • انتشار: ۶ سنبله ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 29586

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه با انتقاد از راهبرد جدید آمریکا در افغانستان گفت که رویکرد اعلام شده توسط واشنگتن بر کاربرد زور استوار شده و برای این کشور بی فایده است.

وزیر خارجه روسیه در جمع خبرنگاران گفت: متاسفانه در راهبرد جدید آمریکا در افغانستان تکیه اصلی بر شیوه های نظامی با عنوان راهکار حل و فصل مسائل این کشور است که اطمینان داریم بی فایده و غیرسودمند است.

پایگاه اینترنتی وزارت خارجه روسیه روز شنبه به نقل از سخنان لاوروف نوشت: در راهبرد اعلام شده متوجه نکته مهمی شدیم که مربوط به موضع کاخ سفید در مورد طالبان است و واشنگتن تماس با این گروه را بدون انجام هر گونه پیش شرطی توسط طرف مقابل ممکن می داند.

وی افزود: این رویکرد در باره طالبان ناقض سیاست های هماهنگ و تایید شده توسط شورای امنیت (سازمان ملل) است که امیدواریم در تماس های کارشناسی با طرف آمریکایی در مساله افغانستان بتوانیم این مساله مورد اختلاف را برطرف کنیم.

وزیر خارجه روسیه همچنین گفت که این کشور فقط در باره مسائل امنیتی مربوط به تامین امنیت شهروندان و موسسات روسی در افغانستان و تشویق طالبان برای مذاکره با کابل بر مبنای معیارهای شورای امنیت با این گروه تماس می گیرد.

این را هم بخوانید:  ارتش پاکستان: هرگونه اقدام هند علیه اسلام‌آباد روند صلح افغانستان را تحت تاثیر قرار می دهد

لاوروف نیز ادعای طرف آمریکایی مبنی بر حمایت روسیه از طالبان و تحویل جنگ افزار به این گروه را رد کرد و افزود: مقام های آمریکایی برای اثبات این ادعا هیچ مدرکی ارائه نکرده اند.

دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا پس از کش و قوس‌های فراوان، راهبرد جدید این کشور درباره افغانستان را اعلام کرد.

رییس‌جمهوری آمریکا تصریح کرد قصد دارد نظامیان آمریکایی را در افغانستان حفظ کند تا برای پیروزی مبارزه کنند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *