هیاتی از کانگرس آمریکا به منظور انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس به اسرائیل رفتند

  • انتشار: ۱۵ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 19078

هیاتی از کانگرس آمریکا به منظور مذاکره درباره انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس به اسرائیل سفر کرد.

شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم اسرائیل اعلام کرد، این هیات شامل اعضای کمیته فرعی امور امنیت داخلی سنای آمریکا است و هدف این هیات از سفر به این کشور اطلاع از جزئیات مشخص از جمله ابعاد سیاسی این اقدام و بررسی مکان پیشنهاد شده در قدس غربی است.

این هیات روز گذشته (شنبه) به منظور تکمیل گفت‌وگوها میان واشنگتن و تل‌آویو و برای انتقال سفارت آمریکا به قدس گفت‌وگوهایی انجام می‌دهند.

براساس گزارش شبکه ۱۰ تلویزیون اسرائیل سفر هیات مذکور تنها ۲۴ ساعت به طول می‌انجامد و طی آن درباره مساله انتقال سفارت آمریکا گفت‌وگو خواهد شد.

همچنین پیش بینی می‌شود نشستی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و شمار دیگری از مسئولان این رژیم درباره این موضوع انجام شود.

علاوه بر این انتظار می‌رود از میان اعضای هیات آمریکایی سناتور ران دی‌سانتیس، رئیس کمیته فرعی امور امنیت ملی و دنیس روس، سناتور جمهوری‌خواه با نتانیاهو و دیگر مسئولان اسرائیلی از جمله یهودا گلیک،‌ عضو کنست و فعال کنگو از حزب لیکود دیدار کنند.

سناتور جمهوری‌خواه ران دی‌سانتیس یکی از برجسته‌ترین حامیان انتقال سفارت آمریکا به قدس است که ماه گذشته میلادی کمپینی را برای تشویق رئیس‌جمهور آمریکا برای انتقال سریع سفارت آمریکا به قدس راه اندازی کرد.

وی در نامه‌ای به ترامپ که شامل امضای ۱۰۰ نماینده کانگرس بود خواهان انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی شده و اعلام کرد: اسرائیل هم‌پیمان قوی آمریکا در منطقه است.

مساله انتقال سفارت آمریکا به قدس طی ماه‌های اخیر بسیار جنجال برانگیز شده و سوالات زیادی درباره میزان جدیت رئیس‌جمهور آمریکا برای اجرای این طرح مطرح شده است؛ طرحی که در صورت اجرا ممکن است اوضاع در اراضی اشغالی و جهان عرب را متشنج کند.

این مساله هم زمان با انتخاب دیوید فریدمن یهودی به عنوان سفیر آمریکا در تل‌آویو باعث شده که تحلیلگران چنین ارزیابی کنند که این اقدام ترامپ مقدمه‌ای برای انتقال مقر سفارت آمریکاست.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=19078

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *