نیمی از کمک ۷۰۰ میلیون دالری آمریکا به پاکستان مشروط است

  • انتشار: ۲۳ قوس ۱۳۹۶
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 34362

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، پرداخت کامل کمک مالی ۷۰۰ میلیون دالری سالانه این کشور را به پاکستان، به اقدام موثرتر اسلام آباد علیه عناصر تروریست مشروط کرد. در صورت عدم تایید وزارت دفاع آمریکا نیمی از کمک های آمریکا به پاکستان پرداخت نمی شود.

منابع خبری پاکستان امروز (پنجشنبه) نوشتند: ترامپ دستور مشروط شدن نیمی از کمک ۷۰۰ میلیون دالری آمریکا را به پاکستان امضا کرده است که طبق آن در صورت تایید همکاری بیشتر پاکستان در مبارزه با تروریسم توسط وزیر دفاع آمریکا، تمامی این کمک ها پرداخت می شود و در غیر این صورت تنها نیمی از آن تادیه خواهد شد.

روزنامه نوای وقت در این باره نوشت: ترامپ دستور تخصیص ۷۰۰ میلیون دالر کمک سالانه آمریکا را به پاکستان با عنوان برنامه بودجه حمایت از ائتلاف امضا کرده است، اما از وزیر دفاع خود خواسته که در صورت تایید عملکرد پاکستان در جنگ علیه تروریسم، کمک مالی مورد نظر را بصورت کامل پرداخت کند و به صورت برعکس، این کمک های مالی نصف خواهد شد.

از زمان حمله آمریکا به افغانستان در سال ۲۰۰۱ و همراهی پاکستان با آمریکا در این جنگ در برخی زمینه ها، واشنگتن نیز در مقابل وعده داد که هر سال مبلغی را برای تامین بخشی از هزینه های نظامی پاکستان در اختیار این کشور قرار می دهد، ولی سال های اخیر، خلف وعده های زیادی از سوی آمریکا برای اعطای کمک های مالی وعده داده شده به پاکستان دیده شده است.

مقامات آمریکایی مدعی هستند که شبکه حقانی بیش از سایر گروه های تروریستی اقدام به کشتن نیروهای آمریکایی در افغانستان کرده است اما دولت پاکستان به رغم اینکه از زمان حوادث ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و حمله آمریکا به افغانستان تاکنون ده ها میلیارد دالر از آمریکا پول گرفته، برای مبارزه با این گروه تروریستی تقریبا هیچ کاری نکرده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=34362

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *