نیروی هوایی ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۳۳۷ بمب در افغانستان پرتاب کرده است

  • انتشار: ۲۱ جدی ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 16915

بر اساس گزارش یک روزنامه آمریکایی، نیروهای هوایی ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۳۳۷ بمب در افغانستان پرتاب کرده است که نسبت به سال قبل از آن حدود ۴۰ درصد افزایش داشته است.

روزنامه والستریت ژورنال چاپ امریکا در آخرین شماره خود، گزارشی را تحت عنوان “امریکا حملات هوایی را در افغانستان افزایش داده‎است”  را به نشر رسانیده، در بخشی از آن می‎نویسد که بر اساس احصاییه نشر شده توسط ارتش امریکا، در سال ۲۰۱۶ میلادی نیروهای هوایی امریکایی به شکل درماتیک حملات زیاد را در افغانستان انجام داده‎است.

به نوشته روزنامه، این یکی از نشانه‎های آنست که در دوسال گذشته که بخش اعظم نیروهای بین المللی از افغانستان خارج شدند، ایالات متحده بطور روبه افزایش دوباره در جنگ افغانستان داخل می‎شود.

والستریت ژورنال می‎نویسد، در این جنگ نقش امریکا بعد از آن افزایش یافت که در سال گذشته ایالات متحده به خاطر جلوگیری از پیشرفت طالبان، شورشیان گروه داعش و سایر گروه‎های تندرو مرتبط با آن‎ها برای توسعه عملیات تهاجمی، به دادن صلاحیت‎های بیشتر برای اردوی امریکا تصمیم گرفت.

والستریت ژورنال اظهارات روز یکشنبه جنرال چارلس کلیولند را نیز نقل قول کرده که گفته‎است، افزایش حملات نتیجه افزایش صلاحیت هاست.

وی می‎افزاید که با داخل شدن در سال ۲۰۱۷ میلادی نیروهای امریکایی بازهم با استفاده از همین صلاحیت‎ها بر اهداف شورشیان داعش حملات وسیع را جاری خواهند نگهداشت و بطور موثر برای دستاوردهای استراتیژیک با افغان‎ها مساعدت خواهند کرد.

این را هم بخوانید:  غنی: طرح حکومت موقت در افغانستان قابل تطبیق نیست
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *