نگرانی اسرائیل از استقرار سیستم دفاع موشکی S300 در سوریه

  • انتشار: ۱ ثور ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 39754

عاموس یدلین رئیس سابق سازمان اطلاعات نظامی رژیم اسرائیل نسبت به اقدام روسیه در تحویل دادن سیستم دفاع موشکی اس ۳۰۰ به سوریه ابراز نگرانی کرده و دمشق را به بمباران این سیستم تهدید کرد!

به گزارش العالم و به نقل از خبرگزاری بلومبرگ؛ عاموس یدلین رئیس سابق سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی موسوم به «امان» که مدیر مرکز مطالعات امنیت قومی رژیم صهیونیستی نیز است و روابط بسیار قوی و نزدیکی با فرماندهان ارتش و سرویس های امنیتی این رژیم دارد، اعلام کرد که سیستم های ضد موشکی روسیه به زودی به سوریه تحویل داده می شود و اگر روسیه بخواهد این کار را انجام دهد، اسرائیل آن را بمباران خواهد کرد!

یدلین همچنین گفت: نیروی هوایی را به خوبی می شناسم، طرح هایی برای تعامل با چنین تهدیداتی اندیشیده شده است و پس از کنار زدن این تهدید که مطمئنا این کار را خواهیم کرد، باز به اول کار بازخواهیم گشت.

بر اساس گزارشی که خبرگزاری بلومبرگ منتشر کرده است، کارشناسان روس معتقدند که استقرار سیستم دفاع موشکی S300 در سوریه به عنوان یک برگ برنده به نفع روسیه است. یک کارشناس مسائل خاورمیانه در مرکز مطالعات راهبردی روسیه که به کرملین مشاوره می دهد، اعلام کرد که تحویل سلاح به دولت سوریه موجب تشدید تنش و رویارویی با اسرائیل خواهد شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *