نور: با ساختار فعلی کمیسیون انتخابات، نتیجه آن در آینده منفی خواهد بود

  • انتشار: ۱۷ جدی ۱۳۹۶
  • سرویس: تیتر اول
  • شناسه مطلب: 35304

عطا محمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت می گوید که اگر انتخابات آینده با ساختار فعلی کمیسیون مستقل انتخابات برگزار شود، نتیجه آن منفی خواهد بود. وی ترکیب کنونی این کمیسیون را قابل پذیرش نمی داند و معتقد است که باید اصلاحات در این نهاد بوجود آیند.

آقای نور از آن چه که سیاسی بودن ترکیب کمیسیون مستقل انتخابات می داند به شدت انتقاد کرد و گفت که اگر انتخابات آینده با ساختار کنونی کمیسیون مستقل انتخابات برگزار شود، نتیجۀ آن «منفی» خواهد بود.

وی می گوید که باید گزینش اعضای کمیسیون انتخابات در مشوره با نهادهای مدنی، شورای ملی، مردم و جامعۀ جهانی صورت گیرد؛ معیاری که به باور وی، در گزینش کمیشنران پیشین از چشم انداخته شده است.

والی برکنار شدۀ بلخ از سوی رییس جمهور که همچنان به دفتر کارش می رود، از روند کنونی گزینش والی ها نیز انتقاد می کند. وی با استناد به قانون اساسی، می گوید که باید والیان و شهرداران در کشور انتخابی باشند و حکومت باید به این امر تمکین کند.

عطامحمد نور، همچنان پیشنهاد می کند که ولایت ها به واحدهای بودجه یی مستقل تبدیل شوند و این کار برای تأمین عدالت در کشور کمک می کند.

انتقادهای آقای نور از حکومت پس از آن افزایش یافتند که در حدود بیست روز پیش، رییس جمهور غنی استعفانامۀ پیشنهادی وی را تأیید کرد و به جای وی، مهندس داوود را به ولایت بلخ معرفی کرد. اما آقای نور این تصمیم رییس جمهور را نمی پذیرد و برماندن در ولایت بلخ تأکید دارد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=35304

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *