نمایندگان مجلس: رئیس جمهور قصد دارد تا انتخابات آینده را به نفع خود مدیریت کند

  • انتشار: ۳ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: پارلمان
  • شناسه مطلب: 31089

شماری از نمایندگان مجلس در نشست امروز شان از کارکرد کمیسیون مستقل انتخابات انتقاد کردند و گفتند که رییس‌جمهور قصد دارد انتخابات آینده را به نفع خود مدیریت کند.

همایون همایون، معاون اول مجلس نمایندگان مدعی است که رییس‌جمهور غنی از کمیشنران کمیسیون مستقل انتخابات استعفانامه‌های بدون تاریخ گرفته و همچنان به آن سفارش کرده که در انتخابات آینده چه کسانی باید وکیل شوند.

آقای همایون که در نشست عمومی امروز (دوشنبه، سوم میزان) مجلس نمایندگان صحبت می‌کرد، گفت: «رییس جمهور از اشخاص و افراد که در کمیسیون کار می‌کنند، از کمیشنران، از همگی‌شان استعفای بدون تاریخ گرفته است.»

همایون افزود رییس‌جمهور به کمیشنران سفارش داده که در انتخابات آینده کی‌ها باید وکیل شوند و کی‌ها وکیل نشوند.

در ماه‌های اخیر اختلاف‎ها میان اعضای کمیسیون مستقل انتخابات بسیار بالا گرفته است. برخی از کمییشنران مدعی‌اند که تصمیم‌ها در کمیسیون از سوی چهار نفر گرفته می‌شود و اطلاعات با دیگر کمیشنیران شریک نمی‌شود.

اخیراً گزارش‌های در رسانه‌ها منتشر شد که نشان می‌دهد اعضای کمیسیون بر سر استفاده از کارت‌های رای‌دهی پیشین و سن واجدان شرایط در روند ثبت‌نام رای‌دهند‎گان اختلاف نظر دارند.

اختلاف‎ها میان اعضای کمیسیون در باره چگونگی ارزیابی سندهای یک شرکت اماراتی برای بستن پیمان خریداری ابزارهای فنی و برقی برای کمیسیون مستقل انتخابات اوج گرفت.

نمایندگان در نشست امروز خود گفتند که نگرانی اصلی در کمیسیون مستقل انتخابات اختلاف پیش آمده و فساد در این نهاد است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=31089

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *