نمایشگاه کتاب ایران هفته آینده در دانشگاه کابل برگزار خواهد شد

  • انتشار: ۳۰ حمل ۱۳۹۷
  • سرویس: فرهنگی هنری
  • شناسه مطلب: 39730

نمایشگاه کتاب ایران به مدت ۸ روز از روز دوم ماه ثور در دانشگاه کابل دایر خواهد شد. به گفته مقامات فرهنگی ایران در این نمایشگاه هزاران جلد کتاب دانشگاهی به نمایش گذاشته خواهد شد. گفته می شود در این نمایشگاه کتاب ها با تخفیف به دانشجویان عرضه خواهد شد.

رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل با همکاری مسئولان وزارت اطلاعات و فرهنگ و دانشگاه کابل در هفته آینده نمایشگاه کتاب ایران را برای دومین سال متوالی و نخستین دور گفت و گوهای فرهنگی ایران و افغانستان را با موضوع «عرفان، تصوف و ادبیات» با حضور اساتید دانشگاهی و فرهیختگان دو کشور برگزار خواهد کرد.

رضا ملکی رایزن فرهنگی ایران به ایرنا گفته است، نمایشگاه کتاب ایران به مدت هشت روز از دوم ثور در محل دانشگاه کابل دایر خواهد شد و نشست هم اندیشی فرهنگی نیز به مدت دو روز همزمان با افتتاح این نمایشگاه کار خود را آغاز می کند.

در نمایشگاه کتاب امسال کابل ۷۰ ناشر از ایران به همراه ۳۰ ناشر از افغانستان جدیدترین محصولات فرهنگی عرضه شده خود در بازار کتاب را به نمایش می گذارند.

بنا به درخواست میزبان ۹۰ درصد کتاب هایی که برای عرضه در نمایشگاه امسال در نظر گرفته شده مربوط به کتب دانشگاهی است و تقریبا عناوین آنها سرفصل دروس تمام رشته های تحصیلی دانشگاههای افغانستان را در بر می گیرد.

به گفته ملکی، تلاش شده تا در نمایشگاه کتاب ایران، کتب با قیمتی پایین تر از نرخ پشت جلد توزیع شود و این تخفیف با توجه به هزینه حمل کتاب از ایران تا کابل کمک موثری به دانشگاهیان و دانشجویان افغانستان است که از سوی ناشران ایرانی در نظر گرفته شده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *