موشک لیزری آمریکا با قدرت انفجار ۶۰ کیلووات ساخته شد

  • انتشار: ۲۹ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 19824

شرکت لاکهید مارتین اعلام کرد که ساخت و توسعه سیستم لیزری جنگی جدید با قدرت انفجار ۶۰ کیلوواتی را به پایان رسانده و آماده است آن را در اختیار ارتش آمریکا قرار دهد.

سایت اینترنتی ان بی سی نوشت: شرکت دفاعی و هوافضای لاکهید مارتین (شرکت هوافضا، تجهیزات نظامی و امنیت اطلاعات آمریکایی) در یک بیانیه مطبوعاتی که روز پنجشنبه منتشر کرد، مدعی شد که سیستم پرتو لیزری جدید در آزمایش اولیه خود در اوایل این ماه، موفق شد به سطح انفجاری ۵۸ کیلوواتی برسد و این خود یک رکورد جهانی برای لیزرهایی از این نوع به حساب می آید.

رابرت افضل یک مقام ارشد در سیستم سنسور و لیزر شرکت لاکهید مارتین در این باره گفت: ما نشان داده ایم که سلاح لیزری انرژی هدایت شده قوی اکنون به اندازه کافی سبک وزن، کم حجم و به اندازه کافی قابل اعتماد شده است که می توان آن را در وسایل نقلیه تاکتیکی برای برنامه های دفاعی در زمین، دریا و هوا مستقر و نصب کرد.

طبق گفته های افضل، تیم لاکهید مارتین یک پرتو لیزری ایجاد کرده است که تقریبا نزدیک به حد پراش (پَراش یا تفرق در فیزیک به پخش شدن یا خم شدن موج هنگام مواجه شدن با یک مانع گفته می شود) می باشد و این به معنی آن است که این پرتو نزدیک به حد حداکثری برای تمرکز انرژی به سمت یک نقطه تنها و کوچک بوده است.

لاکهید بر این باور است که لیزر به عنوان یک سلاح مکمل در میدان جنگ عمل خواهد کرد و ثابت خواهد کرد که در غیر فعال کردن و از کار انداختن هواپیماهای بدون سرنشین و یا راکت های ورودی تاثیر ویژه ای خواهد داشت.

این شرکت آمریکایی در سال ۲۰۱۵ میلادی از سلاح لیزری ۳۰ کیلوواتی معروف به آتنا (ATHENA) برای از کار انداختن یک محموله و وسیله ای با یک مایل فاصله دورتر از خود استفاده کرد.

از تکنولوژی قوی لیزری حالت جامد به عنوان یک گزینه ارزان برای دفاع در برابر حملات وارده استفاده می شود.

این درحالی است که نیروی دریایی آمریکا در سال ۲۰۱۵ برآورد کرده بود که یک لیزر حالت جامد را می توان برای هر شات لیزر که کمتر از یک دلار هزینه دارد، شلیک کرد.

لاکهید می گوید که در حال حاضر آماده است تا لیزر ” فیبر ترکیبی ” را به مرکز فرماندهی ارتش آمریکا در آلاباما انتقال دهد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=19824

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *