مهندسی انتخابات آینده از طرف رئیس جمهور

  • انتشار: ۱۲ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: بازار شایعات
  • شناسه مطلب: 18968

در انتخاب مهره های جدید کمیسیون های انتخاباتی فقط مهره اصلی جابه جا شده اند بسیاری ها معتقدند آقای رئیس جمهور در پی مهندسی انتخابات آینده است.

بعد از برکناری اعضای قبلی کمیسیون های انتخاباتی، و انتصاب آنها به پست های مشاوریت مقام های دولتی و یا تقرر به عنوان سفیر، انتقادهای زیادی از رئیس جمهور غنی به عمل آمد.

بسیاری از سیاستمداران و همچنان مردم از انتصاب مقام های کمیسیون انتخابات قبلی به پست های دولتی نگران شدند به باور آنان باید این افراد به دلیل تقلبات گسترده در انتخابات ریاست جمهوری، مورد تعقیب عدلی و قضایی قرار می گرفت. اما در تعیین رئیس جدید دارالانشای کمیسیون انتخابات آقای امام محمد وریماج رئیس دفتر آقای نورستانی و از نزدیکان وی، در این پست نگرانی های بوجود آمده است چون اقای وریماچ در لیست پیشنهادی کمیسیون انتخابات به رهبران حکومت وحدت ملی نبوده است.

امام محمد وریماج رییس تازه برگزیده شده ی دارالانشاء انتخابات از نزدیکان و وابستگان اقای نورستانی رییس پیشین و جنجالی کمیسیون انتخابات می باشد.

تعیینات جدید در کمیسیون های انتخاباتی پس از ان صورت گرفت که در انتخابات گذشته ریاست جمهوری روی نتایج انتخابات توافق نشد و اتهام تقلب به نفع اشرف سبب برطرفی رییس دارالانشاء وقت اقای امرخیل و نورستانی رییس کمیسیون انتخابات گردید.

در تعیینات جدیدنجیب الله احمدزی از قبیله رییس جمهور به جای نورستانی و وریماج از وابستگان نورستانی در عوض امرخیل گماشته شده اند این انتصابات شاعبه ی مهندسی انتخابات آینده را از سوی رئیس جمهور دامن می زند.

این نگرانی زمانی بیشتر می شود که امام محمد وریماج به عنوان رییس دارالانشاء برگزیده شده است. اما مطابق قانون باید نامزدان ریاست از طرف کمیسیون انتخابات به رییس جمهور معرفی شود و رییس جمهور یکی از ان افراد به ریاست برگزیند، اما وریماج کسی که فعلا برگزیده شده است شامل این لیست که از طرف کمیسیون معرفی شده، نیست.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=18968

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *