مقام سوری: ترکیه ۳۰۰ هزار تروریست به سوریه فرستاده است

  • انتشار: ۱۱ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: بین الملل
  • شناسه مطلب: 18893

رئیس هیأت مذاکره کننده دولت سوریه در گفت وگوهای جینوا، گفت: ترکیه ۳۰۰ هزار تروریست را برای ویران کردن کشور و کشتار ملت به سوریه اعزام کرده است.

رسانه های عربی روز گذشته (سه شنبه) اعلام کردند که بشار الجعفری در مذاکرات در جینوا از مصافحه با یکی از دیپلومات ترکیه خودداری و به وی پشت کرد.

این دیپلمات تُرک برای  مصافحه و گفت وگو به بشار الجعفری نزدیک شده بود که با بی توجهی وی روبرو شد.

بشار الجعفری در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره دلیل پشت کردن به دیپلومات تُرک گفت: ترکیه ۳۰۰ هزار تروریست آدمکش را روانه سوریه کرده است.

وی اضافه کرد: این تروریست ها، سوریه را ویران کردند؛ شهرها و روستاها را به آتش کشیدند؛ خانواده ها را زنده سوزاندند.

الجعفری افزود: ارتش ترکیه نیز حاکمیت سوریه را نقض کرده و وارد خاک سوریه شده و بخش هایی از آن را اشغال کرده است و من به این خاطر با هیچ دیپلومات تُرکی مصافحه نمی کنم.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد بیان کرد: ترکیه عامل جنایت و اعزام تروریست های داعشی از خاک خود به سوریه بوده و این کشور عامل رنج های ملت سوریه است.

الجعفری اظهار کرد: اقدام های ترکیه به ویرانی سوریه منجر شد و دلیل همه این جنایت ها، کینه ترکیه از ملت بی آزار سوریه است که با آرامش و امنیت زندگی می کرد.

وی گفت: ترکیه مخالفان تروریست را در استانبول اسکان داده و هم اکنون هزینه اشتباهات خود در حق ملت سوریه را می پردازد و تروریست ها پس از آموزش توسط ترکیه، به جان خود این کشور افتاده اند و مسؤولان ترکیه از کنترول و مهار آن ها ناتوان مانده است.

الجعفری اضافه کرد: اقدامات تروریست ها در آنکارا و دیگر شهرهای ترکیه نشانه اشتباه بزرگی است که این کشور در آموزش تروریست ها و اعزام آن ها به سوریه مرتکب شده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=18893

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *