مشاور امنیت ملی پاکستان: از تلاش های صلح حکومت افغانستان حمایت می کنیم

  • انتشار: ۲۷ حوت ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگ و اجتماع
  • شناسه مطلب: 38417

ناصر جنجوعه مشاور امنیت ملی پاکستان در دیدار با عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی، با اشاره به بسته پیشنهادی صلح که توسط دولت افغانستان به گروه طالبان، گفته است که پاکستان از تلاش های صلح اخیر افغانستان حمایت می کند.

ریاست اجرایی با انتشار اطلاعیه ای نوشت: ناصر جنجوعه مشاور امنیت ملی پاکستان در سفر به کابل همچنین ابراز امیدواری کرده است که این پیشنهاد طالبان را به پای میز گفت و گو بکشاند و سبب موفقیت صلح در افغانستان شود و تاکید کرده است که پاکستان از تلاش های اخیر صلح دولت افغانستان حمایت می کند.

وی همچنین گفته است که تیم های کاری فنی دو طرف کار مشترک خود را برای تامین امنیت آغاز کنند و ابراز امیدواری کرده است با تداوم کار این تیم ها مشکلات بین دو کشور مرتفع شود.

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی نیز در دیدار با جنجوعه به موضوع حملات راکتی پاکستان بر مناطق مرزی افغانستان و آخرین وضعیت گفت وگوهای صلح با طالبان پرداخته است.

وی تأکید کرد که کشورها نباید از تروریست به عنوان ابزار استفاده کنند و با اشاره به این که تروریست ها نیز اهداف خود را دارند افزوده است که نباید اجازه داد تروریست ها از کشورهای ما برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.

جنجوعه روز گذشته در رأس یک هیأت وارد کابل شد و با مشاور امنیت ملی، رئیس جمهوری و رئیس امنیت ملی بصورت جداگانه دیدار و گفت وگو کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه: atlaspress.af/?p=38417

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *