مشاجره لفظی حکمتیار و ارغندیوال بر سر ریاست حزب اسلامی

  • انتشار: ۲۵ قوس ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • شناسه مطلب: 34450

بعد از اینکه وزارت عدلیه اعلام کرد، حزب اسلامی به رهبری عبدالهادی ارغندیوال در این وزارت به ثبت رسیده است، مذاکرات آقای ارغندیوال و گلبدین حکمتیار به نتیجه نرسیده است و این دو در این مورد بعد از مشاجره لفظی یکدیگر را تهدید کرده اند.

گفته می‌شود که مذاکرات بین ارغندیوال و حکمتیار به مشاجره کشیده و دو طرف یکدیگر را تهدید کرده‌اند.

به گزارش آرمان ملی به نقل از وبسایت پشتو زبان عزم به نقل از برخی منابع نزدیک به حزب اسلامی خبر داد که حکمتیار از ارغندیوال خواسته است تا بدون هیچ قید و شرطی رهبری حزب اسلامی را به او تحویل دهد.

همچنین ارغندیوال باید از تمام امتیازاتی که او و افرادش تحت عنوان حزب اسلامی از دولت افغانستان و یا خارجی‌ها دریافت کرده‌اند به حکمتیار حساب پس بدهد.

بر اساس این گزارش، ارغندیوال نیز در پاسخ به این خواست حکمتیار تأکید کرده است که تنها در صورتی حاضر به حساب دهی است که حکمتیار نیز درباره امتیازاتی که از ناحیه این حزب در چهار دهه گذشته دریافت کرده، پاسخگو باشد.

وی تصریح کرد حاضر به پذیرش حکمتیار به عنوان رهبر حزب اسلامی است، اما با مواضع اطرافیان و پسر وی مخالف است.

این منبع اظهار داشت ارغندیوال پیشنهاد کرده است که برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه در حزب اسلامی نیز می‌تواند رهبری این حزب را تعیین کند.

به گفته منبع، اختلافات بین ارغندیوال و حکمتیار به این دلیل افزایش یافته است که حکمتیار تلاش دارد تا پسرش «حبیب‌الرحمان حکمتیار» را رهبر بعدی حزب اسلامی تعیین کند.

گفته می‌شود حکمتیار نیز به ارغندیوال هشدار داده است که اگر به مخالفت ادامه دهد سرانجام بسیار بدی در انتظارش خواهد بود و بهای سنگینی را برای این مخالفت پرداخت خواهد کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

نظرات(۰ دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *